“Київводоканал” більше не буде обслуговувати киян: що відомо

Автор: Галина Ворона
16:28 16.05

Київрада прийняла рішення про припинення дії договору на володіння та користування майном територіальної громади Києва, яке було передано ПрАТ “АК “Київводоканал”. Водопровідне та каналізаційне господарство Києва повернуть в управління міста.

“Київводоканал” більше не буде обслуговувати киян: що відомо
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє КМДА, таке рішення підтримали 74 депутати.

Натомість майно передадуть новоствореному комунальному підприємству.

Це необхідний крок, зумовлений низкою критичних факторів, які ми сьогодні бачимо в роботі підприємства. Зокрема, негативна тенденція до збільшення кількості аварій, відсутність достатніх інвестицій у модернізацію, невиконання інвестиційної програми на необхідному рівні та інші критично важливі для міста інфраструктурні проєкти, які не виконуються. І місто вважає своїм обов’язком не допустити подальшої ескалації, яка б торкнулась безпосередньо киян як споживачів послуг. Ми напрацювали антикризовий план, виконали перші підготовчі роботи для функціонування нового комунального підприємства”, – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, досвід країн Європи свідчить про тенденцію до повернення господарських активів міст в управління муніципальних компаній.

Місто як власник повинне стабілізувати роботу систем водопостачання та водовідведення, вжити антикризових заходів і не допустити збоїв у роботі, а в перспективі – забезпечити проєкти модернізації обʼєктів як елементів життєзабезпечення міста”, – додав посадовець.

Читайте також: “Небаланс” у платіжках: чому киянам почали виставляти додаткові суми за воду

Нагадаємо, у 1992 році на базі виробничого управління “Київводоканалу” було створене державне комунальне об’єднання “Київводоканал”. У 2001 році його реорганізували у відкрите акціонерне товариство, яке згодом стало приватним акціонерним товариством.

Як повідомляв “ВК”, прокурори обвинувачують посадовців “Київводоканалу” у завданні понад 67 млн грн збитків.

Великий Київ у Google News

підписатися