Унікальний кишеньковий атлас для військових хірургів видав КНУ

22:46 16.05

Це перше видання серії книжок «Бібліотека для військового хірурга». Ініціатива започаткувати серію таких методичок для лікарів і парамедиків, які перебувають у зоні бойових дій, належить директору Університетська клініка КНУ ім.Т.Шевченка, хірургу вищої категорії, професору Віктору Черняку.

Унікальний кишеньковий атлас для військових хірургів видав КНУ
Світлодіодне освітлення
Мова йде про  «Доступи при бойових ушкодженнях магістральних судин», який вийшов друком у  КНУ.
 
Професор Черняк говорить, що, не завжди у зоні бойових дій працюють лікарі, які мають великий досвід у судинній хірургії.  Кровотечі в результаті поранення у зоні бойових дій – це те, від чого найчастіше помирають військові й цивільні. Ушкодження магістральної артерії обмежує тривалість життя до 2 хвилин. Правильні дії при наданні екстреної допомоги гарантують і збереження життя, і достатню подальшу адаптацію.
Тож ця книга затребувана нашими військовими хірургами. У ній наведено найпоширеніші доступи, з яких лікар чи парамедик може виконати зупинку кровотечі при ушкодженнях магістральних судин й створити умови для подальшого відновлення артерії судинним хірургом. 
 
«Щоб стати професіоналом у судинній хірургії, потрібно щонайменше 7 років попрацювати в цій галузі. Тонкощі цієї спеціальності освоїти дуже складно. Саме тому, окрім схем та ілюстрацій, ми подаємо операційні фотографії з особистого досвіду авторів. Книги передамо у військові частини та цивільні лікарні, що розташовані на лінії фронту», – говорить Віктор Черняк.
В університеті впевнені, що кишенькові атласи, укладені провідними хірургами та видрукувані у «Видавничо-поліграфічному центрі «Київський університет», допоможуть рятувати постраждалих внаслідок бойових дій.
 
«Ми підтримали Віктора Анатолійовича у почині цієї важливої справи. Спільними зусилля з Командуванням Збройних сил України, Національним військово-медичним клінічним центром «ГВКГ», Українською військово-медичною академією, Національним університетом охрони здоров’я України імені П. Л. Щупика та фармацевтичною компанією «ЮРіЯ-ФАРМ» видали атлас, що служитиме настановою до надання правильної екстреної медичної допомоги», – зауважив ректор університету  Володимир Бугров.
 
До слова, співробітники Укрпошти здали 20 л крові на потреби військових і цивільних пацієнтів.
 

Великий Київ у Google News

підписатися