Цікава історія про безхатька, якого мотивують розводити вогнище в одному з історичних будинків столиці

Автор: Ольга Даниленко
17:48 10.04

Є у Києві безхатченко, якому дають пляшку горілки, аби він ночував в одному вже напівзруйнованому історичному будинку і розводив там багаття. Але він розумний, не розпалює вогнища, бо якщо все згорить – ніде буде жити. 

Цікава історія про безхатька, якого мотивують розводити вогнище в одному з історичних будинків столиці Фото: Один з “елітних” безхатченків столиці
Світлодіодне освітлення

Про цю історію розповів київський фотограф Олександр Ратушняк, який поспілкувався із безхатченком. 

Пляшку із літром горілки бездомнику дають охоронці напівзруйнованого будинку.  Такий презент безхатченку роблять кожного дня, аби він розпалював багаття у будинку.

“ВК” неодноразово писав про київських терплячих забудовників, які роками можуть чекати поки історична памʼятка стане непридатна до реставрації. У таких будинках часто стаються пожежі, а на їх місці зводять офісні та торговельні розважальні центри.

Київський фотограф також зазначає про будинок № 18 на Андріївському узвозі – навпроти Музею Булгакова й по сусідству із Театром на Подолі. 

До речі, цей будинок є пам’яткою архітектури та містобудування. Його збудували у 1891 році за проєктом архітектора Андрія Крауса. Будинок до самої смерті належав родині ювеліра Йосифа Ребенка. Він помер в 1943-му під час Другої Світової війни.

Будинок № 18 по Андріївському узвозу, фото Олександр Ратушняк

На жаль, цю памʼятку, як і багато інших, скоріш за все інших зберегти не вдасться. Його дах нищить вода протягом 20 років. І діла до того нікому нема, навіть владі Києва. 

 Власником будинку №18 на Андріївському узвозі є ТОВ “Авіантбуд”. У 2007 році представники “Авіантбуд” навіть уклали охоронний договір на фасадний будинок. 

За умовами договору, вони мали розробити й погодити проєкт реставрації та провести реставраційно-реабілітаційні роботи протягом 2009 року, а також взяти участь у ремонті всього Андріївського узвозу. На місці памʼятці вони планують збудувати офісний центр. 

На думку фотографа Олександра Ратушняка та й багатьох киян, будинок свідомо доводять до руйнації ті самі “сплячі” забудовники. Адже це вже є їхнім традиційним механізмом: довести до повної руйнації історичну памʼятку, аби отримати жадане місце для побудови в історичному центру столиці. 

І всім вже байдуже на нього 20 років!!! Окрім нових власників, які просто чекають коли він розвалиться і вони щось там побудують таке ж модернове, як зліва. Мабуть, треба також тегнути Віталій Кличко ? Тегнув.. А толку”, – написав фотограф.

Довідка: рішенням Київради 2010 року (за часів мера Києва Леоніда Черновецького) було дозволено провести грошову оцінку землі під будинками на Андріївському узвозі для її подальшого продажу “Авіантбуду” із формулюванням: “для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом”.

Цей намір власників виглядав цілком логічно, адже ділянки на Андріївському узвозі найчастіше використовуються саме для діяльності закладів торгівлі та харчування.

За два роки після цього рішення, у 2012 році, тодішній голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець на пресконференції заявив, що будинок, ймовірно, буде знесено: “Це означає, що на місці того будинку, в якому зараз перебуває 18 художніх майстерень, буде побудовано інший будинок”.

Проте у копії охоронного договору 2007 року на фасадний будинок, йдеться про те, що будинок планувалося використовувати “для розміщення складських приміщень непродовольчих товарів”. Про знесення, звісно, не йшлося.

Читайте також: Кияни вимагають у вади зберегти садибу Грубера на Прорізній 1882 року – петиція набрала понад 6000 голосів

Як повідомляв “ВК”, будівельна компанія “Київміськбуд” зобов’язувалася відновити особняк Леонтія Багговута до 2020 року. Можливо, забудовник очікує на повне руйнування особняка ХІХ століття, аби побудувати 25-поверховий житловий комплекс, запланований ще у 2017-му.

Наразі прокурори у судовому порядку вимагають привести у належний стан напівзруйновану садибу Багговута на Лук’янівці.

3 липня 2023-го журналісти виявили на Лазуровому узбережжі Франції розкішну віллу, оформлену на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Оксана. Вартість вілли – 20 мільйонів євро. Тоді Кушнір заявив, що не має майна поза межами України.

Дивіться також: У Києві не знайшлося охочих відреставрувати історичний будинок, який пошкодили росіяни. У будинку жив Саксаганський

Великий Київ у Google News

підписатися