Українці генетично не схожі на росіян — дослідження вчених

15:59 29.04

Кожна нація має свої унікальні особливості, які виявляються у геномі. Вони можуть мати як позитивний, так і негативний вплив на організм людини.

Українці генетично не схожі на росіян — дослідження вчених

Про те, що знайшли вчені у геномі українців — в етері Прямий FM розповідає лікар-генетик, Людмила Турова

За її словами, сьогодні з’являється все більше проектів, присвячених дослідженню генетичної складової різних етносів. Один із таких проектів — «Тисяча геномів», що має на меті вивчення геномів представників різних націй. При чому, для кожної етнічної групі вплив окремих генів буде відрізнятися.

«Те, що, наприклад, навіть для європейських людей будуть певні варіації в геномі — ми їх називаємо поліморфні варіанти — будуть призводити до негативних наслідків, наприклад, для української нації ці поліморфні варіанти не є такими складними. Ми їх можемо мати, і вони на нас не впливають, так як вони впливають на, а як на когось іншого», – пояснила Людмила Турова.

Ці дослідження мають велике значення, оскільки допомагають розуміти, які фактори можуть бути основою для різних захворювань у певних етносів. Однак, раніше світова наука не розглядала геном українців окремо від росіян — фактично, Україна в дослідженнях просто ігнорувалася. Тепер ряд українських вчених закордоном дослідили та описали геном українців, і він кардинально відрізняється від російського.

«Цієї інформації не було раніше. І нас прирівнювати до сусідньої держави. Не хочу навіть називати, якої ви всі зрозуміли, да. І думали, що ми братья, які ми ніби й не є. І це було доведено. Ми не є взагалі з ними і ніколи не були. І те, що там колись писали, що в нас «одін народ», ми не один народ і ніколи не були. Як між одними і так і між іншими сусідами» – зазначає лікарка.

В додаток до міжнародних досліджень, українські науковці здійснюють значний внесок у розуміння генетичних особливостей свого народу. Одним із таких досліджень є аналіз гена VDR, який відповідає за метаболізм вітаміну D. Згідно з отриманими результатами, українці мають певні порушення в цьому гені.

«Ми досліджували три і виявили, що українська нація має порушений метаболізм вітаміну D. І тому в нас є певна схильність до не засвоєння його. І це є досить важливо, тому що саме цей ген — він впливає на десять відсотків функціонування нашого геному. І тут я можу говорити про цю унікальність, яку нам обов’язково потрібно враховувати, коли ми хочемо бути здоровими», – додала Людмила Турова.

Детальніше про геном українців — в етері Прямий FM.

Читайте також: Три важливі питання про інсульт

Нагадаємо, раніше фахівці розповіли, як врятувати інтим, якщо друга половинка на війні.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин