У Києві не знайшлося охочих відреставрувати історичний будинок, який пошкодили росіяни. У будинку жив Саксаганський

Автор: Ольга Даниленко
18:02 12.03

Торги, вартістю 12,6 млн грн на реставрацію пам’ятки історії місцевого значення по вул. Жилянська, 96 були скасовані. Старовинний будинок, де жив видатний актор, режисер, педагог Панас Саксаганський був пошкоджений внаслідок атаки російських військових.

У Києві не знайшлося охочих відреставрувати історичний будинок, який пошкодили росіяни. У будинку жив Саксаганський Фото: Фото: Дмитро Перов/Facebook
Світлодіодне освітлення

Торги скасували, адже пропозицій на капітальний ремонт будівлі за 12,6 млн грн не було. Про це йдеться на сайті публічних закупівель Prozorro.

Скриншот із сайту Prozorro

Будинок у Голосіївському районі планували відновити до 15 жовтня 2024 року.

Замовником реставрації був Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, адже будівля є складовою Музею.

Підрядник мав посилити старі цегляні стіни металевим каркасом, заповнити шви стін та карнизів, здійснити ґрунтування проти цвілі та грибка, замінити двері на горищі на нові, демонтувати покрівлю, відливи та водостічні труби.

Додамо, рік тому навколо цього старовинного будинку у столиці зчинився скандал. Громадські діячі заявляли, що історична будівля опинилася під загрозою руйнування, адже поруч планували звести 16-поверхівку. Орендар збирався побудувати готельно-офісно-житловий комплекс та паркінг. Справа розглядалася у суді. Зрештою забудовнику відмовили в оренді землі.

Довідка: Панас Карпович Саксаганський (справжнє прізвище – Тобілевич) – визначний український актор, режисер, драматург і педагог школи Марка Кропивницького, один з корифеїв українського побутового театру. У своєму сценічному псевдонімі Саксаганський увічнив батьківщину матері Євдокії — вона походила з містечка Саксагань (нині село Кам’янського р-ну Дніпропетровської області).

Читайте також: “Ми дали в штангу” – нардеп про виділення під час війни понад 570 млн грн на добудову Музею Голодомору

Нагадаємо, Ткаченко й Ахметов отримали на горіхи від українців за декомунізацію київської “Батьківщини-матері”, адже не на часі.

Великий Київ у Google News

підписатися