Будівництво розв’язки на Поштовій площі призвело до просідання ґрунту та загрози затоплення метро – нардепка

Автор: Любава Лисичкіна
23:14 30.04

Сам об’єкт є дуже складним через обводнені грунти, високі грунтові води та близькість схилу Володимирської гірки. Через підняття ґрунтових вод існує ризик підмивання тунелів метро.

Будівництво розв’язки на Поштовій площі призвело до просідання ґрунту та загрози затоплення метро – нардепка Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це заявила в ефірі «Каштан LIVE» народна депутатка України, архітекторка Ганна Бондар.

За її словами, були спроби   узнати у міської влади, що відбувається наразі на об’єкті незавершеного будівництва, але, на жаль, притомних відповідей не було.  Це виглядає дивно, адже замовником цього будівництва є міське комунальне підприємство.

Раніше на цей об’єкт будівництва було накладено арешт у рамках кримінальних проваджень. Проте в грудні 2023 року за клопотанням міста цей запобіжний захід було знято. Головним аргументом  міста було те, що без подальших робіт буде неможливо відкачати грунтові води на об’єкті.

«Ми подивилися на ухвалу суду, в якій чітко написано, що, за листами комунального підприємства, генерального підрядника, громадської організації, Подільської РДА і спеціалізованого НДІ будівельних конструкцій, стан площі є критичним з причини того, що з 2020 року там не відкачується вода», – зазначила Бондар.

Сам об’єкт є дуже складним через обводнені грунти, високі грунтові води та близькість схилу Володимирської гірки. Як говорить Бондар, для того, щоби це будівництво було безпечним, були залучені фахівці НДІ БК, які розробили спеціальний проєкт огородження котловану, щоб гірка не «поїхала» вниз, і в рамках цього проєкту запроєктували дренаж.

« Наше питання до міської влади було, чи був зроблений цей дренаж і чи працює він зараз, тобто, чи відкачується вода. Відповіді ми не почули але в самій ухвалі Подільського районного суду чітко написано, що якщо не відкачувати, то відбудеться підняття грунтових вод і підмивання тунелів метро», – повідомила народна депутатка України.

Таким чином, з одного боку міська влада наполягає на знятті арешту з будівництва, щоб убезпечити Поштову площу від затоплення, а з іншого – публічно заперечує ймовірність цього затоплення.

«В мене тоді питання: навіщо насправді вони знімають арешт? Можливо, вони хочуть продовжити будівництво ТРЦ? Ну, вибачте, вони самі пишуть що там критична ситуація, а потім говорять: «Ні, там все нормально». А вода так і не відкачується», – зазначила Ганна Бондар.

Нагадаємо, що з  2019 році  Поштова площа набула статусу пам’ятника археології та історії національного значення. А у 2022 році Верховний суд поставив крапку у судовій тяганині навколо забудови площі, призупинившиу будівництво, яке загрожувало безпеці археологічних памяток. Також суди першої та другої інстанцій скасували містобудівні умови та обмеження на забудову. Наразі триває обговорення питання щодо створення національного музею на Поштові площі.

Великий Київ у Google News

підписатися