І лікує, і викликає алергію – у Києві зацвіла акація

Автор: Оксана Тупальська
12:53 21.05

Акацію вважають медоносним деревом, проте у холодну травневу погоду бджоли не надто активні. Вочевидь, збиратимуть пилок з запашних дерев уже влітку. А от кияни, які мають дерева у своїх дворах, мають нагоду помилуватися привабливим цвітом.

І лікує, і викликає алергію – у Києві зацвіла акація
Світлодіодне освітлення

Цвіт акації вважається лікарським – чай з засушених квітів варять аби знизити жар та підлікувати шлунок. Звичайно, у місті неподалік автошляхів збирати квіти не варто, як і ламати у дворах – адже якщо кожен відщіпне по маленькій гілочці, від дерева нічого не залишиться та воно почне хворіти. 

А от якщо акація росте у вас в приватній садибі або в місцевості, куди рідко приходять люди, можна зробити невеликий збір. Однак заварюючи, варто пам’ятати, що у великих дозах вживання чаю з цієї рослини може призвести до отруєння. Відтак, слід знати міру.

@na_ta_li_ya___77 #мохіто_мята_лайм_лед_sprite #мохітоліто #закруткиназиму #мизамир🇺🇦 #акація #яцелюблю #літовбанці ♬ оригинальный звук – .

А от якщо ви схильні до алергії і навесні під вікнами рослина зацвіла, можна подбати про своє самопочуття таким чином:

  • зробити вологе прибирання в спальні ввечері перед сном
  • після прогулянки надворі зняти одяг та віднести у пралку, на заносячи до кімнати, де перебуваєте тривалий час та відпочиваєте
  • піти в душ
  • пити багато води
  • якщо симптоми не проходять – звернутися до лікаря

Читайте також: Бузок на згадку про захисників. На Протасовому ярі створили Алею Пам’яті

Великий Київ у Google News

підписатися