“Маріуполь: 86 днів оборони”. У центрі столиці відкрилась виставка про захисників міста

Автор: Галина Ворона
11:56 21.05

20 травня 2024 року минуло два роки з моменту остаточного виходу з “Азовсталі” наших захисників. Цій події присвятили вуличну виставку “Маріуполь: 86 днів оборони” у серці столиці.

“Маріуполь: 86 днів оборони”. У центрі столиці відкрилась виставка про захисників міста
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє КМДА.

Як зазначається, виставка покликана відтворити основні події оборони. Вона є закликом до усіх нас не забувати про тих, хто вже понад два роки залишається у полоні, і консолідувати зусилля для їхнього звільнення.

Концепцію виставки розробили архітекторка Анна Помазанна з Харківської школи архітектури та кураторка Настя Іщенко з Big City Lab.

За словами організаторів, для створення виставки використали вертикальні труби, що є образом промислового міста.

Вони відображають динаміку основних подій оборони: від світлих металевих поверхонь, що символізують початок боротьби, до темних матових структур, що відображають руйнацію та облогу міста. Форма виставки, подібно стрілці компасу, завжди вказує напрямок на Маріуполь.

Виставка створена Big City Lab у межах проєкту “М86 Літопис оборони Маріуполя” спільно з громадськими організаціями “Серце Азовсталі” та  Асоціації родин захисників “Азовсталі”.

  • Експозицію можна переглянути до 20 червня.
  • Вхід вільний.

Читайте також: Морський піхотинець Геннадій Зелений втік з російського полону, 9 місяців провів в льоху в Маріуполі, а тепер вчить стрільби під Києвом

Нагадаємо, стрічка “20 днів у Маріуполі” отримала “Оскар” у номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм”. Це перше українське кіно за часів незалежності, яке що потрапило до шортлістів “Оскара” та здобуло цю престижну нагороду Американської кіноакадемії.

Великий Київ у Google News

підписатися