В Івано-Франківську під керівництвом київського хірурга вперше провели операцію на відкритому серці

Автор: Любава Лисичкіна
18:36 20.05

Інститут Амосова за останні роки став лідером у Європі за кількістю та успішними результатами хірургічного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії та увійшов у десятку найпотужніших центрів із запобігання раптових смертей у світі.

В Івано-Франківську під керівництвом київського хірурга вперше провели операцію на відкритому серці Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
 
Доктор медичних наук, заступник директора з науково-координаційної роботи Костянтин Руденко спільно з командою фахівців КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради” виконали одне з найважчих втручань на серці – розширену міектомію з реконструкцією мітральноного клапана. 
 
Пацієнтка, 47 років, постійно мала задишку та відчувала втому. Спершу жінку лікували медикаментозно, але останній рік консервативне лікування втратило ефективність. Її життя могло обірватися будь-якої миті.
 
Гіпертрофічна кардіоміопатія, або як кажуть в народі, велике серце – це вроджена спадкова вада, при якій порушується кровообіг, призводить до потовщення міжшлуночкової перегородки. У нормі вона має бути не більше 1 см. Внаслідок цієї патології порушується серцевий ритм, кров не циркулює належним чином і хворий може раптово померти.
Операцію було виконано в межах всеукраїнського проєкту з запобігання раптової серцевої смерті.
Це вже 18 регіональний центр, у якому імплементована нова сучасна методика хірургічного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії.

Великий Київ у Google News

підписатися