Боротьба з корупцією: “шманають” мерії, в ОДА та службі автомобільних доріг корупції не помічають

Автор: Любава Лисичкіна
21:17 18.10

КВУ здійснив аналіз відкритих судових рішень із проведення процесуальних рішень у міських радах обласних центрів і облдержадміністраціях. Дослідження здійснювалося на основі аналізу відкритих даних, що містяться на сайті “Судова влада” з 1 січня 2020 року до сьогодні. Загалом було проаналізовано 13 тис. 218 судових рішень.

Боротьба з корупцією: “шманають” мерії, в ОДА та службі автомобільних доріг корупції не помічають Фото: Рух "Чесно"

Про це під час  прес-конференції в понеділок в агентстві “Інтерфакс-Україна” повідомив генеральний директор Комітетувиборців України  Олексій Кошель.

За словами Кошеля, протягом останнього року було багато інформаційних повідомлень про обшуки та затримання в Києві та інших містах України. І КВУ побачив у цьому певну тенденцію. Зокрема,  фактично можна  говорити про увагу правоохоронних органів до двох категорій: мінімальну увагу до облдержадміністрацій і до служби автомобільних доріг та максимальну увагу на рівні місцевого самоврядування.

“Тобто, фактично йдеться про пильну увагу до обраних осіб і мінімальну увагу до ОДА, служби автомобільних доріг – до призначених осіб. 81% судових рішень стосується саме рівня місцевого самоврядування. Значно менший показник – це облдержадміністрації (16%) і лише 3% – служба автомобільних доріг. Тобто понад 80% судових рішень – обшуки, арешти – це рівень самоврядування і лише 20% – облдержадміністрація “, – розповів Кошель.

За словами Кошеля, увага правоохоронних органів до місцевого самоврядування фактично вдесятеро більша, ніж до призначених осіб – голів ОДА та служби автомобільних доріг, які є розпорядниками левової частини коштів.

“В ОДА та службі автомобільних доріг … корупції просто не помічають. Аналіз судових рішень свідчить про те, що процесуальні дії переважно проводяться в організаціях, які володіють значно меншими бюджетними коштами”, – підсумував гендиректор КВУ.

Також гендиректор КВУ звернув увагу на те, що Київміськадміністрація значно лідирує за кількістю процесуальних дій. Зокрема,  на переконання Кошеля, сплеск інтересу правоохоронців до столиці є надзвичайно високим: у Києві зафіксовано понад 2 тисячі процесуальних дій. Це може свідчити про те, що справи  відкриваються з метою антипіару тих претендентів, які йшли на мерів міст у 2020 році.

Як повідомлялося, днями з обшуками ходили до комунальників Голосіївського району, а також до “Київтеплоенерго” та “Київводоканалу”. 

Як повідомляв “ВК”, за останні місяці силовики обшукали низку комунальних підприємствах столиці. Зокрема “Київзеленбуд”, приміщення КМДА та “Київавтодор”, офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу. Також з обшуками були у “Київавтодорі”, “Київводоканалі“. Крім того з обшуками прийшли до колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.

Кличко назвав це дискредитацією себе особисто. А ще сказав, що “столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Також він вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА.

 

Великий Київ у Google News

підписатися