Про це під час прес-конференції в понеділок в агентстві “Інтерфакс-Україна” повідомив генеральний директор Комітетувиборців України Олексій Кошель.
За словами Кошеля, протягом останнього року було багато інформаційних повідомлень про обшуки та затримання в Києві та інших містах України. І КВУ побачив у цьому певну тенденцію. Зокрема, фактично можна говорити про увагу правоохоронних органів до двох категорій: мінімальну увагу до облдержадміністрацій і до служби автомобільних доріг та максимальну увагу на рівні місцевого самоврядування.
“Тобто, фактично йдеться про пильну увагу до обраних осіб і мінімальну увагу до ОДА, служби автомобільних доріг – до призначених осіб. 81% судових рішень стосується саме рівня місцевого самоврядування. Значно менший показник – це облдержадміністрації (16%) і лише 3% – служба автомобільних доріг. Тобто понад 80% судових рішень – обшуки, арешти – це рівень самоврядування і лише 20% – облдержадміністрація “, – розповів Кошель.
За словами Кошеля, увага правоохоронних органів до місцевого самоврядування фактично вдесятеро більша, ніж до призначених осіб – голів ОДА та служби автомобільних доріг, які є розпорядниками левової частини коштів.
“В ОДА та службі автомобільних доріг … корупції просто не помічають. Аналіз судових рішень свідчить про те, що процесуальні дії переважно проводяться в організаціях, які володіють значно меншими бюджетними коштами”, – підсумував гендиректор КВУ.
Також гендиректор КВУ звернув увагу на те, що Київміськадміністрація значно лідирує за кількістю процесуальних дій. Зокрема, на переконання Кошеля, сплеск інтересу правоохоронців до столиці є надзвичайно високим: у Києві зафіксовано понад 2 тисячі процесуальних дій. Це може свідчити про те, що справи відкриваються з метою антипіару тих претендентів, які йшли на мерів міст у 2020 році.
Як повідомлялося, днями з обшуками ходили до комунальників Голосіївського району, а також до “Київтеплоенерго” та “Київводоканалу”.
Як повідомляв “ВК”, за останні місяці силовики обшукали низку комунальних підприємствах столиці. Зокрема “Київзеленбуд”, приміщення КМДА та “Київавтодор”, офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу. Також з обшуками були у “Київавтодорі”, “Київводоканалі“. Крім того з обшуками прийшли до колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.
Кличко назвав це дискредитацією себе особисто. А ще сказав, що “столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Також він вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА.