В Бабиному Яру в рамках російського проекту почали зводити “Курган” (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
17:18 10.09.2021

Першу чергу музейно-меморіального комплексу в Бабиному яру, який створюється за російським проектом і роботи над яким не підтримала Київрада, планують завершити вже цього року. Зокрема, в рамках проекту, тут планують відкрити “Курган пам’яті”, який вже почали зводити.

В Бабиному Яру в рамках російського проекту почали зводити “Курган” (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив генеральний директор комплексу Максим Яковер.

За його словами, «Курган» буде першим музейним простором в Бабиному Яру та розповість про події двох днів – 29-30 вересня 1941 року.

“Відвідувачі музейного простору зможуть на власні очі побачити Бабин Яр того часу і завдяки створеній фізичній моделі, що відбувалося тут у ті дні: довгу процесію людей, які йдуть на розстріл; де і як у них відбирали речі, де і як їх роздягали, розстрілювали…”, – пояснює Яковер.

В основу моделі лягли історичні матеріали, в тому числі, фотографії та свідчення, зібрані українськими та міжнародними істориками та дослідниками. Модель досить велика – близько 24 метрів в діаметрі. Буде створена із землі. Вона покаже Бабин Яр вересня 1941 року в масштабі 1:50. Тут же буде серія фрагментарних моделей, які реконструюють ключові події історії трагедії.

З архітектурної точки зору це буде курган з металу і каменю. Ширина і довжина «Кургану» будуть досягати ~ 80 метрів, висота – 12-ти.

“Це буде конструкція асиметричною форми, яка наче плаває в повітрі. Дах буде викладено камінням, зібраним з усієї країни. Це відсилання до іудейської поминальної традиції: залишені на місці поховання камені – знак шани до загиблих”, – розповів директор.

Завершити зведення Кургану планують вже в цьому році.

Зазначимо, що приватна структура, що зветься «Меморіал Голокосту «Бабин Яр», фінансована передусім донорами з Російської Федерації (серед спонсорів – російські бізнесмени з оточення Володимира Путіна Михайло Фрідман та Герман Хан), попри протести ряду українських науковців, культурних діячів, дисидентів та єврейських громадських активістів, почали зводити чергову інсталяцію у Бабиному Яру – «Кришталеву стіну плачу».  Архітектором є Марина Абрамович, яка відома своїми емоційними провокаціями у мистецтві не менше за художнього керівника Меморіального центру Голокосту, скандального російського режисера Іллю Хржановського.

Нагадаємо, наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Згодом, на засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру. Водночас, президент України на боці російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру.

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Додамо, що в травні тут вже відкрили синагогу-маф (ФОТО). Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги-МАФу і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Великий Київ у Google News

підписатися