Український „Арлінгтон“ може бути влаштований у Биківні

Автор: Любава Лисичкіна
22:52 24.03.2023

Як відомо, спочатку облаштувати таке місце хотіли на Лисій горі у Києві, але влада наштовхнулася на нерозуміння громадськості та спротив екологів, тож від цього відмовилися.

Український „Арлінгтон“ може бути влаштований у Биківні Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про місце розташування Національного військового меморіальне кладовища йшлося на пресконференції в Укрінформі.

Влада обговорює облаштування такого меморіалу у Биківні, неподалік від Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Відомо, що більшість суспільних інституцій не проти цього місця. Також в ході конференції було повідомлено, що питання розташування також винесуть на обговорення громадськості. 

Усі ці етапи чиновники хочуть провести у турборежимі, бо відкладати уже нема як. За попереднім планом, перша секція поховань буде відкрита у жовтні-листопаді 2023 року.

«Ні в кого не виникає заперечень, що нам потрібен український „Арлінгтон“. Наше міністерство відповідає за створення Національного військового меморіального кладовища. Для цього створено державну установу, яка буде опікуватися усіма питаннями — від виділення ділянки до догляду за меморіалом. Це має бути місце, де можна буде дізнатися, ким були наші Герої. Віддати їм шану», — зазначила Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів України.

До слова, в Інституті національної пам’яті підтримують ідею розташування військового кладовища у Биківні. 

Відомо, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, концепція передбачає створення військового кладовища в межах Биківнянського лісу та ділянки Дарницького лісництва.

Читайте також: Чому на Лисій Горі не можна будувати військове кладовище та що необхідно знати тим, хто ніколи не був на цій горі

Нагадаємо, у жовтні на сайті Київради опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження у Києві Національного військового меморіального кладовища на заповідній території урочища “Лиса Гора”. 

На сайті Київради одразу з’явились дві петиції з вимогою заборонити створення військового кладовища на території урочища Лиса Гора в Голосіївському районі столиці. 3 січня Київрада відхилила петицію щодо заборони будівництва на “Лисій горі”, а нещодавно земельна комісія Київради її підтримала.

Військові виступали проти побудови на Лисій горі Національного військового кладовища. Екологи стверджували, що Лиса гора є унікальним і одним з найцінніших заповідних об’єктів у всьому Києві – там зосереджені культурні та природні цінності.

Крім того, екологи наголошували, що воїнів ЗСУ не можна ховати на Лисій горі, адже там поховано близько 500 злочинців.

Після суспільного резонансу уряд дав завдання шукати інше місце для військового кладовища. Нещодавно столичний активіст повідомив, що військове кладовище можуть розмістити в Биківні.

Великий Київ у Google News

підписатися