Ми проти побудови на Лисій горі Національного військового кладовища – екоактивіст та військовий ЗСУ

Автор: Ольга Даниленко
12:59 14.12.2022

Київський екоактивіст Олег Андрос, а зараз військовий, разом з побратимами закликають Уряд та Київську міську державну адміністрацію відмовитися від створення Національного військового кладовища на території унікального ландшафтного парку “Лиса гора” у Голосіївському районі столиці: “Сподіваюся, що правда буде за нами й ці злочинні плани щодо забудови парку скасують”.

Ми проти побудови на Лисій горі Національного військового кладовища – екоактивіст та військовий ЗСУ
Світлодіодне освітлення

Відомий київський активіст Олег Андрос з початку повномасштабного вторгнення захищає Україну у лавах ЗСУ, наразі він старший лейтенант та заступник командира роти.

Відео з відповідним зверненням він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

“Зараз я виконую бойове завдання на території Донецької області, але я переживаю за мій рідний Київ. Київ так само є об’єктом злочинних зазіхань забудовників. Зокрема, я дізнався, що у жовтні 2022 року за ініціативою пана Шмигаля на території регіонального ландшафтного парку “Лиса Гора” збираються будувати Національне військове кладовище. Я категорично проти цього. Категорично проти цього мої побратими, які також знаходяться на лінії фронту, які багато чого можуть сказати на захист цього унікального природного об’єкта”, – наголосив Андрос.

Читайте також: Екологи за пів дня знайшли одразу п’ять ділянок для створення Національного природного кладовища

Також, він закликав інших військовослужбовців приєднатися до ініціативи та не дозволити “злочинну забудову” унікального столичного парку.

“Сподіваюся, що правда буде за нами й ці злочинні плани щодо забудови Лисої гори скасують. Як киянин, як військовослужбовець, який зараз захищає зараз не лише Київ, а всю Україну, як небайдужий громадянин закликаю Уряд України й Київську міську державну адміністрацію докласти всіх зусиль, щоб перенести на інше місце Національне військове кладовище з території Лисої гори, тому що її забудова є неприпустимою”, – наголосив захисник.

Повне відео екоактивіста та військовослужбовця Олега Андроса можна подивитися за  посиланням.

До речі, екологи стверджують, що Лиса гора є унікальним і одним з найцінніших заповідних об’єктів у всьому Києві – там зосереджені культурні та природні цінності. Крім того, екологи наголошують, що воїнів ЗСУ не можна ховати на Лисій горі, адже там поховано близько 500 злочинців.

Як повідомляв “ВК”, з вимогою зупинити будівництва військового кладовища на “Лисий горі” столичні активісти вже зверталися до КМДА, Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Офісу Генерального прокурора, Міністерства екології та природних ресурсів, Київської міської прокуратури.

Представники ГО “Марш за Київ”, що об’єднує понад 40 організацій, закликали владу організувати експертне та громадське обговорення місця розташування Національного військового кладовища та його концепції. 

Історична довідкаЛиса гора (Юрковиця) – пам’ятка археології національного значення, яка записана у реєстрі міністерства культури як городище і могильник IX — XIII століття. У другій половині XIX сторіччя на цій стратегічній висоті збудували фортифікаційні споруди. Вони мали захищати Київ від нападу із заходу і півдня. У роки Другої світової війни на Лисій горі була розташована німецька танкова частина. Крім того, був період, коли в тій місцині відбувалися страти злочинців. Звідси, як вважається, пішла назва “Мертвецька роща”.

Нагадаємо, Київрада 3 жовтня опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження Національного меморіального військового кладовища на заповідній території урочища Лиса Гора. Для цього планують виділити орієнтовно 5 мільйонів гривень з бюджету міста.

Згодом на сайті Київради були оприлюднені дві петиції з однією й тією ж вимогою: заборонити створення військового кладовища на території урочища Лиса Гора в Голосіївському районі столиці.

Як писав ВК, у березні 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області. 

Великий Київ у Google News

підписатися