Лиса гора – це не тільки про відьом: що втратить місто, якщо там влаштують цвинтар

Автор: Любава Лисичкіна
23:21 03.12.2022

Екологи стверджують, що Лиса гора є унікальним і одним з найцінніших місць у плані зосередження тут культурних та природних цінностей.

Лиса гора – це не тільки про відьом: що втратить місто, якщо там влаштують цвинтар
Світлодіодне освітлення
Про це розповіли у КЕКЦ.
 
В очах багатьох киян Лиса гора пов’язана з відьмами, які там влаштовують свої сходи та іншими подібними легендами та міфами. Насправді, за словами екологів, Лиса гора є унікальним місцем,  одним із найцікавіших заповідних об’єктів у всьому Києві.
 
Що ви не знали про Лису гору?
 
1. На Лисій горі є відразу п’ять об’єктів природно-заповідного фонду.
2. Регіональний ландшафтний парк «Лиса гора», створений за нашою ініціативою у 1994 р. на площі 137, 1 га, а
3. На Лисій горі знаходиться також 4 ботанічні пам’ятки природи місцевого значення- «Дуб-Ведун», Дуб Григорія Кожевнікова», ” Дуб Тотлебена” та “Ополченський дуб», які мають вік 400-500 років, і отримали цей статус  за ініціативою КЕКЦ у 2011-2017 рр.
4. На Лисій горі росте або мешкає 21 вид тварин та рослин (6 видів флори та 15 видів фауни), занесених до Червоної книги України.
5. На території Лисої гори знаходиться об’єкт культурної спадщини національного значення (пам’ятка містобудування) «Лисогірський форт Київської фортеці» на площі 118, 7 га. Це найбільший форт у Європі. Побудов у 1870-х роках. Форт складається з головного валу, 2 бастіонів, напівбастіону, мав рів. У валах улаштовано 8 кирпичних потерн завдовжки до 40 м. шкірна.
6. На Лисій горі є об’єкт культурної спадщини місцевого значення – поселення Трипільської культури. Це пам’ятка археології, ІІІ тис. до зв. е.
 
“Все це буде знищено при проведенні там будівництва церкви, музею, адмінбудівлі та доріг, що входять до Національного військового меморіального кладовища. Київ а так останнім часом через забудову втратив дуже багато цінних пам’яток культури та природи”, – говорять екологи- активісти.
 
Крім іншого, в даний час Лиса гора ще не повністю розмінована з часів 2 світової війни, а також там за царського режиму було поховано близько 500 злочинців. Тому ховати поряд із ними Героїв ЗСУ просто цинично, зазначають у КЕКЦ.
 
 
 
Нагадаємо, що Київрада 3 жовтня опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження Національного меморіального військового кладовища на заповідній території урочища “Лиса Гора”. Для цього планують виділити орієнтовно 5 мільйонів гривень з бюджету міста.

Згодом на сайті Київради були оприлюднені дві петиції з однією й тією ж вимогою: заборонити створення військового кладовища на території урочища “Лиса Гора” в Голосіївському районі столиці.

Як писав “ВК“, у березні 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області. 

Великий Київ у Google News

підписатися