Свято наближається! Що варто встигнути зробити до Різдва

Автор: Оксана Тупальська
11:45 17.12.2023

До Різдва лише тиждень, відтак зовсім скоро чимало родин збиратимуться за кутею та співатимуть колядки. Проте є справи, які вкрай важливо встигнути за останній тиждень передріздвяного посту.

Свято наближається! Що варто встигнути зробити до Різдва
Світлодіодне освітлення

Часто готуючись до свят прибирають в хаті, купують подарунки та ялинку, розписують перелік страв до куті. Однак усі ці справи можна відмінити або виконати менш ретельно, якщо виконати наступні, вкрай необхідні. Без яких Різдво – не Різдво.

  1. Знайти час для тиші та молитви

Це важливо, щоб приготуватися до змін в своєму житті на краще, а також для того, щоб бути готовим робити кроки для їх реалізації

  1. Примиритися з собою, ближніми та Богом

Примирення – це прийняття себе та інших в тій дійсності, в якій ми є, відсутність бажання ближнім та собі злого та відсутність наміру помсти за погані вчинки. Примирення – це також жест любові, коли тому, хто поруч, бажаєш бути трошки щасливішим. Примирення з Богом – це піти принаймні раз на пів року до сповіді.

  1. Очистити душу та наміри

Очищення – це і про примирення та сповідь, і про «духмяну косметику», коли можемо віддячити, віддати борги тим, кому заборгували. Також – це зробити вчинки, які принесуть більше радості собі та іншим людям, а заразом – і Творцеві.

  1. Мати вдячне серце

У християнській традиції жестом вдячності Богові за народження Спасителя є спів колядок. Коли люди вихваляють Творця та Сина за Життя, яке прийшло у світ для людства. Тому і вітаються і різдвяний період «Христос Народився» – «Славімо Його!» Відтак, можна вивчити колядку, можна, нарешті, почати співати, а можна просто нести світло тим, хто поруч.

  1. Чинити добро

Чинити вчинки милосердя є заохоченням для тих, хто переживає передріздвяний піст. Коли триває війна, наших вчинків милосердя потребують ті, кому найважче – хто боронить край від ворога і щодня ризикує життям. Відтак, і зброя, і подарунки для ЗСУ – справа номер один. Також ми завжди знайдемо тих, хто в потребі – хто втратив свій дім, хворіє, або сильно сумує.

Найважливіше на Різдво – не проґавити Того, Хто Народився!

Раніше “ВК” розповідав, як довго взимку можна колядувати та щедрувати.

Влітку 2023 року Верховна Рада проголосувала за закон, який визначає офіційне святкування Різдва Христового в Україні 25 грудня.  Це відбулося тому, що Православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня. 

Великий Київ у Google News

підписатися