Коли вже колядувати? – як співати обрядові пісні та відвідувати родичів на Різдво за новим календарем

Автор: Оксана Тупальська
17:02 04.12.2023

У переддень Різдва, тобто на Святвечір, який тепер православна церква має 24 грудня, вперше за родинним столом з кутею співатимуть колядки. Вивчати обрядові пісні та навіть писати нові вже почали. Як довго можна колядувати та щедрувати – будемо розбиратися.

Коли вже колядувати? – як співати обрядові пісні та відвідувати родичів на Різдво за новим календарем
оренда квартири Київ

Гурт “Бойки” уже почав перші репетиції. Обіцяють на Миколая заспівати найкращу колядку. Кажуть, за обрядовістю, колядувати поки не годиться. Однак вивчити гарну коляду – саме час. 

 

@vitaliy_gurt_boyky #гуртбойки #гуртбойки2023 #музичнийгурт #коляда #колядки ♬ оригінальний звук – Vitaliy gurt Boyky

Першу різдвяну колядку співають вдома – родиною. Зазвичай це така, яку знають від пращурів. Такий спів є одночасно переданням віри дітям та молитвою про щастя в родині. Після сімейної коляди ідуть до церкви, де лунає спів колядок, що триває до Богоявлення. Відтепер православна церква святкувати Богоявлення 14 січня. 

На заході України перейняли традицію від країн-сусідів Європи та співають колядки до кінця січня. Увесь цей час вітають також по-різдвяному: “Христос Народився!” – “Славімо Його!”. Разом з колядою – відвідують родичів та друзів та влаштовують вуличні вертепи. 

Традицію колядування доповнює щедрування – перед Новим роком на Меланки. Раніше Щедрий вечір був 13 січня, тепер – 31 грудня. Так само, раніше в цьому році підуть православні посівальники – не 14 січня, а 1 січня, на Василя.

Буде дуже добре, якщо з різдвяними дарунками та грішми будуть і наші бійі ЗСУ, які боронять край. 

 

@paveldulodii2000 Колядка від Бійця ЗСУ 🇺🇦 #україна🇺🇦 #славаукраїні🇺🇦 #українапереможе🇺🇦 #колядка #святвечір ♬ оригінальний звук – Павло

Для тих, хто звик варити кутю та співати колядок 6 січня, буде нагода на Водохреща. Бо тепер свято припадає саме на цей день. 

А щоб легше рахувати дні до Різдва вибирайте сучасну новинку свят в Україні – адвентовий календар. 

Великий Київ у Google News

підписатися