За час війни опера тільки двічі скасовувала спектаклі, до трупи не повернулися лише три солісти – Анатолій Солов’яненко

Автор: Любава Лисичкіна
21:12 13.05

Російський репертуар виключено із театральної афіші, і це позиція головного режисера та всього колективу — ці твори не можуть звучати на сцені.

За час війни опера тільки двічі скасовувала спектаклі, до трупи не повернулися лише три солісти – Анатолій Солов’яненко
Світлодіодне освітлення

Головний режисер Національної опери України Анатолій Солов’яненко розповів, що відкрив свою сцену одним із перших у столиці — влітку 2022 року.

Увесь час повномасштабного вторгнення артисти продовжують працювати, їздити на гастролі, репетирувати — іноді прямо у бомбосховищі. За час великої війни театр лише двічі скасовував спектаклі з технічних причин. Решту часу — аншлаги. 

“В ті перші дні я часто виходив у перерві в зал і питав глядачів, чому вони прийшли на виставу. Суть відповідей була однакова: театр дає людям можливість хоча б на кілька годин перенестись у те довоєнне життя. Думаю, у цьому і є зараз наша місія”, – зазначає Солов’яненко.

За словами режисера, з оперної трупи не повернулося три солісти, чоловіки.

“Не говоритиму хто, нехай це залишиться на їхній совісті. Але ми змогли повноцінно працювати, і зараз у нас вистави тривають чотири дні на тиждень. Ми навіть випустили кілька прем’єр, серед яких “Травіата”, яку я став готувати ще до війни. За час повномасштабного вторгнення були гастролі в Японії, зараз плануються в США”, – говорить головред.

Наразі,  театр приймає лише 459 осіб замість 1304. Саме стільки людей вміщує  укриття опери.  Під час повітряної тривоги зупиняється вистава та всі спускаються у притулок, потім продовжують. На жаль, таке іноді буває, говорить режисер,  але глядачі все розуміють.

 Як відомо, Vivaldi, Adele, Billie Eilish, саундтреки з кіно та вид на мільйон: програма концертів на відкритих терасах міста.

Великий Київ у Google News

підписатися