У Києві почали з’являтися парклети – простори для відпочинку і спілкування

Автор: Галина Ворона
16:55 13.05

У Києві починають встановлювати перші парклети – затишні публічні простори з вуличними меблями та озелененням. Тут можна відпочити, поспілкуватися, помилувати квітами та деревами. Наразі такі “оази” вже можна побачити в Шевченківському районі. Незабаром вони з’являться в кожному районі столиці.

У Києві почали з’являтися парклети – простори для відпочинку і спілкування
Світлодіодне освітлення

Про це розповів заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

За його словами, такі зони створюють, щоб забезпечити більше місць для відпочинку в місті та повернути тротуари пішоходам.

Важливо, що виготовлення та облаштування парклетів відбувається власними силами районних КП УЗН – без залучення додаткових бюджетних коштів“, – сказав Володимир Прокопів.

Як пояснив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний, така ініціатива виникла на запит киян. Парклети встановлюють там, де до цього розташовувалися мафи або у місцях, де регулярно незаконно паркують автомобілі.

У таких затишних просторах кияни можуть відпочити, поспілкуватися, насолодитись квітами та деревами. Важливо, що при облаштуванні парклетів ми дотримуємося вимог безбар’єрності. Працюємо, щоб ці місця відпочинку були комфортними та зручними для всіх. Приємно, що вже отримуємо позитивні відгуки киян“, – сказав Олександр Возний.

Читайте також: У Києві почнуть створювати дощові садки і “зелені колії” як в Європі 

Нагадаємо, перший у столиці парклет з’явився на Подолі у 2021 році.

Великий Київ у Google News

підписатися