Що робити будинкам, у яких верхнім поверхам спекотно, а нижні замерзають – пояснення КМДА

Автор: Галина Ворона
22:58 22.10.2022

Проблему в житлових будинках, коли верхні поверхи відкривають кватирки, а на перших поверхах холодно, тому що тепло не доходить, може вирішити встановлення індивідуальних теплових пунктів. Встановити такі пункти у своїх будинках кияни можуть завдяки програмі спільного фінансування оснащення житлових будівель такими пунктами, коли люди збирають 30% необхідних коштів, а місто дає 70% з бюджету.

Що робити будинкам, у яких верхнім поверхам спекотно, а нижні замерзають – пояснення КМДА
Світлодіодне освітлення

Про це в інтерв’ю Економічній правді розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, в інших випадках регулювати температуру теплоносія у мікрорайонах неможливо.

Це можна відрегулювати один раз, потім зміняться вихідні параметри теплоносія, і треба переналагоджувати знову“, – пояснив Петро Пантелеєв.

За його словами, європейський досвід, зокрема скандинавських країн, у кожному будинку є індивідуальний тепловий пункт. Він повністю відповідає за те, щоб у будівлі було не жарко й не холодно. Таким шляхом йде і столиця.

На запитання про долю програми Петро Пантелеєв відповів, що попри війну та дефіцит коштів, кілька десятків енергоефективних проектів у будинках вдасться завершити.

Програма призупинилася після початку війни і відновилася наприкінці літа, коли відновилося фінансування програми з енергозбереження. Сподіваюся, що до кінця 2022 року кілька десятків проєктів буде виконано“, – додав чиновник.

Читайте також: У Кличка не виключають, що квартири киян взимку можуть залишитись без тепла на кілька днів чи тижнів

Нагадаємо, Петро Пантелєєв розповів, чому у Києві розпочали опалювальний сезон.

Великий Київ у Google News

підписатися