«Протягнути» російський проект меморіалізаціі «Бабиного Яру» не вийде — депутат

Автор: Любава Лисичкіна
20:23 28.07

Єдиною і основною проблемою меморіалізаціі «Бабиного Яру» є створення за російські гроші на території національного заповідника приватної структури, на діяльність якої держава Украіна, у відповідності до норм міжнародного права, впливати не матиме можливості.

«Протягнути» російський проект меморіалізаціі «Бабиного Яру» не вийде — депутат
Про це заявив депутат Київради від “Європейської Солідарності” Віктор Кононенко.
 
За словами депутата, інформаційна атака на Йосифа Зісельса є нічим іншим, як черговою спробою за будь яку ціну «протягнути» російський проект меморіалізаціі «Бабиного Яру».
Мета вкиду – розмити проблему, щоб тим, кому і так байдуже, було ще більше байдуже те, як росія поглинає Україну.
 
«Але подібні публікації пусті та не дієві. Російський проект знову упреться в нас. А нас подібними інформаційними вкидами в оману не ввести. Ми оцінюємо людей не по словам, а по справам», – заявив Кононенко.
 
Депутат нагадав, що  єдиною і основною проблемою меморіалізаціі «Бабиного Яру» є створення за російські гроші на території національного заповідника приватної структури, на діяльність якої держава Украіна, у відповідності до норм міжнародного права, впливати не матиме можливості.
 
Самі росіяни, за словами Кононенка,  визначили метою меморіалізаціі увіковічнення пам‘яті євреїв, знищених бандерівцями.
 
« Тобто ми можемо отримати в Києві структуру, яка з позицій столиці України звинувачуватиме нас у знищенні євреїв, поляків та інших народів і націй, – зауважив політик. – Ні пан Зісельс, ні я, ні будь хто з інших активних противників реалізації російського проекту не хочемо приватизувати «Бабин Яр». Ми виступаємо за його державну меморіалізацію і за те, щоб українці самі створювали свою історію. І жодні опуси та інформаційні вкиди нас не зупинять. Тож, привіт Банковій…
Боротьба триває!»
 
Нагадаємо, раніше Кононенко  передбачав, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування.
 
Відомо, наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Кличка і Київраду закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр”. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.
 
Раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. 

Як повідомлялося, в 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті

Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готували підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

У вересні, перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

Великий Київ у Google News

підписатися