Олександра Заріцька з гурту KAZKA вперше проїхалася на колісному кріслі Києвом та зробила тест на безбар’єрність

Автор: Оксана Тупальська
17:39 04.04

Так би мовити тест-драйв співачка виконала разом із Олександром Тереном, автором онлайн-серіалу «Відвал ніг або All інклюзив». Розповідаємо про висновки, які зробили незалежні експерти щодо безбар’єрності в столиці.

Олександра Заріцька з гурту KAZKA вперше проїхалася на колісному кріслі Києвом та зробила тест на безбар’єрність
Світлодіодне освітлення

“Я їду, перший раз на візку. Це як дитина, яка почала ходити”, – ділиться враженнями у перші хвилини експерименту Олександра Заріцька. 

На колісних кріслах спробували проїхати центром Києва, спуститися з Андріївського узвозу, вистеленого камінням, 

“Це просто треш. Як можна насолоджуватися красою, коли ти не можеш рухатися взагалі”, – каже співачка. 

Майже безперешкодним назвали міст Кличка та дорогу до нього, розташовану паралельно до Київського фунікулера. Що не скажеш про з’їзд з мосту або швидше перехід камінням та сходами від Арки дружби народів на Європейську площу.

Застрягти довелося і біля “Пузатої Хати” на Контрактовій площі. На перший погляд там побудували інклюзивний пішохідний перехід. Але це не так – візок важко вирулити з проїжджої частини. Дістатися на підвищення тротуару, як виявилось, справа не з простих. 

 

А на шляху в бік Поштової площі показали пандус. Який насправді не для людей на візку. Бо як на нього заїхати? Його ширина 87 сантиметрів, хоча має бути 120, а кут нахилу 11 градусів, хоча має бути за будівельними нормами 4,6 градусів. Тому той, хто на візку ризикне на такому сковзатися, впаде в бік проїжджої частини – крісло перевернеться через колесо, що не вміститься на обладнанні. 

“Здавалося, Київ мав би задавати темп для створення безбар’єрного простору для людей, але натомість ми бачимо дуже багато новобудов, нових рішень архітектурних, які, на жаль, не враховують потреби людей з інвалідністю”, – підсумував Олександр Терен.

Раніше “ВК” розповідав про жительку столиці, яка пише на тротуарах, якими неможливо проїхати на візку “Де інклюзивність?”. Таким чином закликає владу зробити Київ доступним для кожного. 

Великий Київ у Google News

підписатися