Екологи з депутаткою за пів дня знашлі одразу п’ять ділянок для військового кладовища

Автор: Любава Лисичкіна
21:20 07.11.2022

Мова йде про розміщення військового меморіального цвинтаря, місцем для якого обрано регіональний ландшафтний парк Лису гору та об’єкт історико-культурної спадщини національного значення «Бабин яр».

Екологи з депутаткою за пів дня знашлі одразу п’ять ділянок для військового кладовища Фото: КЕКЦ
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили у КЕКЦ.

Знайдені об’єкти, на яких мають створити кладовище, викликали жорстку критику киян. Екологи також б’ють на сполох – будівництвом цвинтаря пропонується знищити відразу дві природні заповідні території і відразу два об’єкти історико-культурної спадщини.

З ініціативи депутата Київміськради Олесі Пинзеник, група екологів об’їздила разом з нею райони Києва і знашла одразу 5 чудових ділянок під розміщення цвинтаря:

  1.  Урочище Доманя, комунальна власність, 150 га, ще не роздано під забудову, прекрасна рівна територія на півночі Троєщини. Є під’їзд.
  2.  Урочище Троїцьке, комунальна власність, не роздано під забудову, 30 га на півночі Троєщини.
  3.  Ділянка біля цвинтаря Берківці, площа 85 га, за генпланом, земля відведена під можливу забудову, і це державна власність. Поруч є гарний під’їзд.
  4.  Ділянка біля Великої кільцевої дороги на Оболоні, площа 29 га, державна власність, земля сільськогосподарського призначення . Поруч є гарний під’їзд.
  5. Ділянка на ВДНГ у районі вул. Ак. Заболотного. Державна власність , земля відведена під рекреацію, господар-ДУСя. Площа близько 100 га. Поруч є гарний під’їзд та метро.

“Ми хочемо запитати Кличка та Шмигаля, чому ці ділянки не були розглянуті? Чому землі, що йдуть під забудову, не розглядалися? Чому під цвинтар було віддано два природні заповідні об’єкти, які до того ж мають історико-культурне значення?” – запитують екологи КЕКЦ.

Нагадаємо, “Лису гору” перетворять на військове кладовище – Київрада.

Великий Київ у Google News

підписатися