Військове меморіальне кладовище створять на Київщині

Автор: Марія Супрун
19:20 04.03

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області. “За” проголосували 304 народних депутати.

Військове меморіальне кладовище створять на Київщині

Це буде архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці у Київській області. Подібні військові кладовища існують в США, Канаді, Франції та Польщі, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

На цвинтарі почесно ховатимуть та здійснюватимуть перепоховання борців за незалежність України у XX столітті, військовослужбовців, які віддали своє життя у нинішній війні проти російських загарбників, людей з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Оскільки кладовище належатиме до державної власності, його неможливо буде приватизувати чи здати в оренду.

Будівництво, утримання та охорона території цвинтаря відбуватиметься коштом держбюджету. Також держава покриватиме витрати на поховання. Повний обсяг необхідного фінансування на будівництво та утримання меморіального комплексу, буде розраховано після затвердження місця його розташування.

Порядок організації поховань та перепоховань на території меморіального кладовища визначатиме Кабмін, який також затверджуватиме зразки намогильних споруд та меморіальних табличок, які розміщуватимуться на ньому.

Нагадаємо, законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища підготували ще минулого року.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...