Повернути пільгову оплату до 100 кВт•год і заборонити імпорт енергоносіїв з РФ – проєкт постанови “ЄС”

17:34 20.01.2021

Фракція “Європейська Солідарність” пропонує повернути пільгову норму до 100 кВт•год і заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Також “ЄС” наполягає на забороні прямого імпорту природного газу до України з РФ.

Повернути пільгову оплату до 100 кВт•год і заборонити імпорт енергоносіїв з РФ – проєкт постанови “ЄС”

Як повідомив співголова фракції Артур Герасимов, відповідний проект постанови “Євросолідарність” внесла до парламенту, щоб підтримати малозабезпечених українців, а також захистити національні інтереси, стабілізувати роботу енергосистеми України та запобігти вчиненню корупційних дій на ринку електроенергії.   

Некомпетентна влада Зеленського загнала українців в енергетичну кризу посеред зими, повністю проваливши підготовку до опалювального сезону. З настанням морозів, наприклад, виявилось, що в державі не вистачає вугілля, тому “Центренерго” просить уряд дозволити віялові відключення, яких українці не бачили з 90-х років. Залишити об’єкти теплогенерації без енергоресурсу – такий самий злочин, як той, коли ця ж влада Зеленського залишила лікарів беззахисними в перші місяці епідемії”, – говорить Герасимов.

Він зауважує, що така ситуація з паливом сталась вперше за роки незалежності, при цьому у Зеленського суттєво збільшили тарифи для найвразливіших верств населення та забрали в них субсидії.

За словами Герасимова, проєкт постанови “Європейської Солідарності” пропонує комплекс невідкладних заходів для влади, що мають захистити національні інтереси та  малозабезпечені верстви населення, стабілізувати роботу енергосистеми країни та запобігти корупції на ринку електроенергії.

Перш за все ми внесли законопроект про підвищення об’єму субсидій для захисту найбільш вразливих верств населення. Також Кабінет Міністрів має невідкладно повернути пільговий тариф у 90 копійок за кіловат на перші 100 кіловат електроенергії, що діяв в період президентства Порошенка, для всього населення України, в тому числі в сільській місцевості”, – пояснює депутат.

Він наголосив, що “Європейська Солідарність” також наполягає на забороні імпорту електричної енергії з Білорусі та з РФ.

Уряд до 1 лютого має відзвітувати перед Верховною Радою про заходи, вжиті з метою об’єднання електромереж Європейського Союзу та України. Необхідно відновити належну роботу українських атомних станцій для забезпечення щонайменше 55 відсотків обсягу атомної електроенергії в енергетичному балансі”, – додав Герасимов.  

Він наполягає на забороні прямого імпорту російського газу, “до якого нас штовхають маріонетки Кремля спільно з представниками діючої влади”.

З 2015 року Україна злізла з “газової голки” Газпрому і здобула цілковиту енергетичну незалежність, а тепер “є цілком обгрунтовані підозри, що нинішня енергетична криза – частина масштабного плану до відновлення прямих поставок блакитного палива з країни-агресора”, застерігає політик.

Державна аудиторська служба України та правоохоронні органи мають  провести аудит та перевірку діяльності ПАТ “Центренерго”, постачальників вугілля, державних шахт, а також ціноутворення. Фонд державного майна України до 1 лютого 2021 року має надати Верховній Раді України розгорнутий звіт за 2020 рік з поясненням причин збитковості та критеріїв відбору керівників”, – наполягає Герасимов.

Він впевнений: енергетична криза і загроза енергетичній незалежності України – це “не лише вирок некомпетентності владі Зеленського, а й іспит для парламенту, який повинен довести здатність захищати національні інтереси держави та українців”.

Ситуація критична, тому вимагаємо від влади термінових дій по захисту людей”, – резюмує Артур Герасимов.

Читайте також: Бізнес Зеленського працює на країну-агресора і на терористів, – Ар’єв

Нагадаємо, депутати з фракції «Європейська Солідарність» подали законопроект, яким пропонують збільшити витрати на субсидії на 7 мільярдів гривень. Кошти пропонується перерозподілити з видатків, передбачених на забезпечення діяльності президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС, ДПС, ДБР та СБУ.

Відомо, фракція “ЄС” скликає позачергове засідання Київоблради через підвищення тарифів. 

Великий Київ у Google News

підписатися