Київміськбуд потрапив у кризу, компанія розглядає шість варіантів дофінансування

Автор: Любава Лисичкіна
22:52 16.04

Важливо нагадати, що 80% акцій ПрАТ ХК “Київміськбуд” (КМБ) належить столичній громаді.

Київміськбуд потрапив у кризу, компанія розглядає шість варіантів дофінансування Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як пише Liga.net,  наразі компанія шукає варіанти залучення фінансування.

Війна, будівництво, квартири

Є проблема з тим, як добудувати всі житлові комплекси, адже угоди щодо купівлі житла не укладають, розстрочку люди не виплачують, а грошей вистачає лише на стабілізаційні витрати. Але й вони скоро можуть закінчитися.

Вихід з ситуації

Компанія зараз визначає напрямки, за якими планує рухатися, щоб стабілізувати роботу КМБ. На сьогодні є кілька сценаріїв розв’язання проблеми фінансування:

• Продаж квартир комунальному підприємству “Фінансова компанія “Житло-Інвест” під програму “оренда квартир із викупом”. Наявний обсяг квартир у добудованих об’єктах дає змогу залучити близько 500 млн грн.

• Стягнення дебіторської заборгованості. Дебіторська та кредиторська заборгованість становлять орієнтовно 420 млн грн.

• Залучення кредиту від одного з державних банків. КМБ веде переговори із СЕНС-банком та Укргазбанком щодо 1 млрд грн кредиту.

• Продаж місту державних дошкільних закладів наявних на балансі підприємства. Це може принести компанії до 300 млн грн.

• Емісія акцій та залучення коштів до статутного капіталу. За підрахунками КМБ, у такий спосіб можна залучити до 1 млрд грн.

• Пряма підтримка з державного або міського бюджету.

За словами голови правління Василя Олійника, поки що все це в стані розгляду та аналізу.  У той же час у Київраді кажуть про те, що найбільш реалістичний варіант — дофінансування з бюджету міста.

Аудит та мільярди для виживання

За підсумками аудиту Київміськбуду було встановлено відсутність ознак дій із доведення підприємства до банкрутства. Аудитори дійшли висновку, що діяльність Київміськбуду була порушена через зовнішні чинники — COVID-19, повномасштабну війну, фактор Укрбуду.

За результатами аудиту, для стабілізації роботи Київміськбуду потрібно вливання до 10 млрд грн.

Варто додати, що у березні 2024 року Київська міськдержадміністрація створила тимчасову комісію з розв’язання проблемних питань, пов’язаних із діяльністю ПрАТ “ХК “Київміськбуд”.

Яу писав “ВК”, «Київміськбуд» чекає затвердження у Київраді бюджетних коштів на продовження будівництва. Кажуть, що вже оглянули стан готовності 120 будинків та порахували, скільки треба грошей на їх завершення.

Президент холдингової компанії “Київміськбуд” Василь Олійник також поскаржився, що кожен місяць простою коштує компанії близько 10 млн грн витрат «на податки та стабілізацію об’єктів».

Раніше «ВК» розповідав, що президент будівельної компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір наприкінці 2023 покинув посаду голови правління після 12 років роботи. У лютому 2024 головою правління – президентом ПрАТ “ХК “Київміськбуд” наглядова рада призначила Василя Олійника. Його компанія задіяна у будівництві будинку між озерами Тягле і Небреж, де міська спільнота прагне створити “Екопарк “Осокорки”.

Крім того, є інформація, що компанія, що належить колишнім регіоналам, пропонує «Київміськбуду» допомогу в завершенні 22 комплексів.

Великий Київ у Google News

підписатися