“Київміськбуд” із третього кварталу може почати розморожувати недобудови

Автор: Галина Ворона
17:58 02.04

Компанія “Київміськбуд” виконала аналіз проєктів і готується до поетапного розмороження об’єктів влітку 2024 року.

“Київміськбуд” із третього кварталу може почати розморожувати недобудови Фото: архівне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив президент холдингової компанії “Київміськбуд” Василь Олійник, пише “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, це станеться за умови затвердження Київрадою механізмів і джерел фінансування, 

“За ці півтора місяця нам вдалось оглянути всі будівельні адреси – їх у нас 25, загальним складом понад 120 будинків, проаналізувати стан справ у компанії та спільно з командою визначити напрями, за якими плануємо рухатися, щоб стабілізувати “Київміськбуд”. Було виконано фізичні обміри всіх обсягів робіт, що дає можливість планування. Перед нами стоять завдання-виклики, серед яких пріоритетним є пошук джерел фінансування”, – розповів він.

Василь Олійник додав, що сьогодні кожен місяць простою коштує компанії близько 10 млн грн (стабілізація об’єктів, податки тощо). Реальний план стабілізації “Київміськбуду”, на його думку” залежатиме від обсягу залучених коштів і за умови акумуляції необхідного фінансування поетапний, починаючи з п’яти, запуск усіх об’єктів можливий із літа 2024 року.

Президент “Київміськбуду” уточнив, що прораховуються кілька варіантів. Зокрема, співпраця з комунальним підприємством “Житло-інвест”, яке може придбати певну кількість квартир під програму “Оренда з викупом”. Згідно з аналізом, наявний обсяг квартир у добудованих об’єктах дає змогу залучити близько 500 млн грн.

Крім того, пропонується передати місту кілька добудованих і введених в експлуатацію дитсадків. За словами Олійника, оскільки вони будувалися раніше, ці будівлі потрібно адаптувати під підвищені вимоги безпеки. Якщо місто погодиться викупити ці дитсадки після дообладнання сховищ, це зможе дати “Київміськбуду” ще 200-300 млн грн на добудову об’єктів.

Водночас цієї суми (700-800 млн грн) вистачить тільки на перезапуск кількох майданчиків. Для повноцінного розморожування об’єктів потрібно близько 2 млрд грн на рік, а загалом, як і озвучувалося раніше, – близько 4 млрд грн у 2024-2025 рр.

“Ми проводимо переговори з державними банками – Укргазбанком і Сенсом – щодо кредитування під державні гарантії та заставне майно. Ключовим може стати збільшення статутного капіталу “Київміськбуду”, якщо депутати Київради це питання підтримають, що стало би реальною допомогою зараз”, – пояснив посадовець.

Читайте також: Гроші заплатили, квартир немає: «Київміськбуд» безнадійно заморозив 22 багатоповерхівки

Нагадаємо, президент будівельної компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір наприкінці 2023 покинув посаду голови правління після 12 років роботи. У лютому 2024 головою правління – президентом ПрАТ “ХК “Київміськбуд” наглядова рада призначила Василя Олійника. Його компанія задіяна у будівництві будинку між озерами Тягле і Небреж, де міська спільнота прагне створити “Екопарк “Осокорки”.

Як повідомляв “ВК”, 80% активів “Київміськбуду” належить Києву. На початку 2023-го компанія призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

19 квітня 2023 детективи НАБУ звернулися до голови КМДА Віталія Кличка з вимогою надати документацію щодо співпраці з “Київміськбудом”. Йдеться про звернення компанії до Київради з проханням про докапіталізацію на 1 млрд грн. Інформацію про це оприлюднили журналісти.

Також ЗМІ писали про те, що голова Київміськбуду виїхав з України з довідкою про інвалідність та підкорив Еверест. З 24 лютого 2022 року будівельник провів за кордоном 240 днів – 8 місяців або рівно половину часу від початку повномасштабного вторгнення.

Крім того, журналісти виявили на Лазуровому узбережжі Франції розкішну віллу вартістю 20 мільйонів євро, оформлену на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Оксани. Кушнір у відповідь заявив, що не має майна поза межами України.

Великий Київ у Google News

підписатися