Інститут нацпам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію меморіалізації Бабиного Яру

Автор: Любава Лисичкіна
16:46 23.10

Обговорення відбудеться 25 жовтня 2021 р. о 13:30 в Українському кризисному медіа-центрі.

Інститут нацпам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію меморіалізації Бабиного Яру

Український інститут національної пам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру.

Документ розробила спеціальна робоча група при Інституті історії України Національної академії наук України.

Питання до обговорення:  Концепція передбачає створення у Бабиному Ярі в Києві цілісного меморіального комплексу як альтернативи хаотичному зведенню окремих пам’ятників та меморіалів на території яру.

Документ пропонує бачення, як упорядкувати та об’єднати наявні об’єкти і пам’ятні місця у цілісний меморіальний парк.

Також концепція передбачає створення двох музеїв: Українського музею Голокосту та Меморіального музею Бабиного Яру.

Після завершення громадського та експертних обговорень Концепція комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру буде запропонована на розгляд уряду.

Спікерами запрошені:

  • Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті,
  • Олександр Лисенко, Доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України,
  • Віталій Нахманович, Провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру,
  • Тетяна Пастушенко, Кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України.

Трансляція буде доступна на сайті УКМЦ.

 
До слова, британське Independent вийшло зі  статтею  під назвою «Голокост Діснейленд», що фінансується Росією, викликає побоювання та підозри в Україні».  У статті зазначається, що протягом багатьох років десятки ініціатив намагалися повернути історію до Бабиного Яру. Але наразі втілюється в життя проєкт, що фінансується групою магнатів на чолі з російським олігархом Михайлом Фрідманом.
 
Нагадаємо, наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.
 
Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Згодом, на засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.

 Додамо, що в травні тут вже відкрили синагогу-маф (ФОТО). Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги-МАФу і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

Йосиф Зісельс переконаний, що  київська влада ігнорує українських вчених і їх бачення музею у Бабиному Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися