Як повідомили у прокуратурі Києва, сьогодні слідчі оглядали складські приміщення “Київводоканалу” в межах кримінального провадження щодо заволодіння коштами підприємства у особливо великих розмірах.
Згідно з матеріалами слідства, упродовж 2018-2020 років між ПрАТ “Київводоканал” та суб’єктом господарювання було укладено низку договорів на закупівлю обладнання для монтажу водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, тощо.
При цьому підрядне підприємство відобразило у бухгалтерській та податковій звітності фінансово-господарські операції з групою підприємств, які мають ознаки фіктивності, у яких нібито було закуплено обладнання для водопостачання та комплектуючі до нього, що дозволило заволодіти коштами ПрАТ “Київводоканал” в особливо великих розмірах.
7 лютого на підставі ухвали суду у складських приміщеннях ПрАТ “Київводоканал” провели огляди з метою встановлення фактичного місцезнаходження обладнання для водопостачання та комплектуючих до нього, а також виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень.
Водночас у “Київводоканалі” підкреслили, що слідчі дії згідно тексту ухвали про огляд безпосередньо не стосувались господарчої діяльності підприємства – мовляв, розслідування ведеться щодо одного з тисяч контрагентів водоканалу, який у своїй діяльності, на думку правоохоронних органів, взаємодіє з рядом товариств з ознаками фіктивності.
За словами комунальників, метою огляду складських приміщень водоканалу було виявлення фінансово-господарської документації інших товариств, які можуть бути задіяні в протиправній схемі, їх печаток, документації на підтвердження походження наявного товару на складах.
У “Київводоканалі” зауважили, що добровільно надали допуск до огляду приміщень.
Зазначається, під час оглядів жодних фінансово-господарських документів інших товариств, які можуть бути задіяні в протиправній схемі, їх печаток, документації на підтвердження походження наявного товару на складах, у складських приміщеннях ПрАТ “АК “Київводоканал” виявлено не було та, відповідно, вилучено не було, що відображено у протоколах оглядів.
Нагадаємо, за останні місяці силовики обшукали низку столичних структур: “Київзеленбуд”, приміщення КМДА та “Київавтодор”, офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу,“Київводоканал“. Крім того з обшуками прийшли до колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.
Кличко назвав це дискредитацією себе особисто. А ще сказав, що “столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Також він вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА.