Чим пахне окупант: Brocard продовжує торги в Росії та рекламує магазини в Москві?

Автор: Оксана Тупальська
14:38 19.09.2023

Восени 2022 року компанія «Brocard-Україна» звинувачувала журналістів у наклепі та доводила, що їхній бізнес не має відношення до Росії. Однак досі продукція з брендом французької компанії Brocard задовільняє смаки росіян та продається в Москві. Кореспондент «Великого Києва» в доступний спосіб перевірив, де торгують косметикою та парфумами.

Чим пахне окупант: Brocard продовжує торги в Росії та рекламує магазини в Москві?
Світлодіодне освітлення

Кому належить «Brocard-Україна»?

Відстоюючи можливість торгувати в Україні ще в жовтні 2022 року «Brocard-Україна» заявляла, що не контролюється органами державної влади Росії та не є власністю громадян РФ. Зокрема, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Брокард-Україна» та ТОВ «Егзагон» є громадянин Франції Філіп Бенасен.

«Philippe Bénacin Holding –  французька приватна компанія, яка має декілька інвестиційних проектів. Філіп Бенасен – голова та головний виконавчий директор Interparfums, потужного гравця на міжнародному ринку парфумерії та косметики. У 1982 році він став співзасновником Interparfums. Philippe Bénacin Holding має на меті подальший розвиток та посилення діяльності парфумерно-косметичної мережі «BROCARD» в Україні», – зазначалося в повідомленні.

Зазначалося, що «Brocard-Україна» забезпечує робочими місцями 2 тисячі співробітників, допомагає коштами ЗСУ та вболіває про перемогу.

18 травня 2022 року Подільський райсуд Києва наклав арешт на 100% коропоративних прав ТОВ “Брокард-Україна”, які належали кіпрській компанії Інденон Холдинг Лімітед, а через неї – власниці російської мережі “Л’Этуаль” росіянці Тетяні Володіній. Згодом повідомлялося, що Володіна більше не є власницею української компанії і віддала всі права Філіпу Бенасену.  

“Суд заборонив Володіній та її представникам відчужувати корпоративні права на Брокард-Україна, але на початку червня (2023 року) Brocard розіслав партнерам повідомлення про зміну власника – компанію продали парфумерному холдингу Philippe Benacin Holding (як пізніше з’ясувалося – без дозволу Антимонопольного комітету)”, – повідомляло видання Liga.net.

Звідки магазини Brocard в Москві?

Однак припиненням з боку компанії піклуватися про окупанта означає припинення торгів продукцією на території Росії. І відсутність появи парфумів та косметики Brocard в РФ – відповідальність французької компанії. Адже завдяки її діяльності до окупанта можуть потрапляти понад 300 світових преміальних марок: Chanel, Dior, Lancôme, Guerlain, Burberry, Clinique, Clarins, Givenchy, Dolce&Gabbana, Giorgio Armani, Gucci, Estee Lauder, La Prairie, М.А.С, Yves Saint Laurent, Estee Lauder, Kenzo, Shiseido і багато інших, які є в магазинах світу та, зокрема, і в Україні.

Сьогодні в РФ з тим же брендуванням діють інтернет-магазини Brocard. На карті можна побачити магазини в Москві, які продають парфуми та косметику.

Також на сторінці Brocard у соцмережі Fb можна побачити, що окрім Москви магазини російської мережі у 2021 році працювали у аеропортах Адлера, Анапи, Краснодару, Санкт-Петербургу, Новосибірська та у Внуково.

Росіяни у 2021 році пропонували своїм покупцям продукцію місцевого виробництва – серії типу «Царь девица», «Малахитовый цветок», «Ароматы природы». А поруч з ними – аромати відомих парфумерів. Як, наприклад, парфюмера Meurice Roucel з Нормандії, автора Kenzo Air, колишнього співробітника Chanel. Показують вироби старшого парфумера компанії Eurofragance Белен Гарсії (Барселона, Іспанія). Є в продажі аромат від старшого парфумера компанії Eurofragance Луки Сьюзака (Lucas Sieuzac).

Заходимо на сторінку одного з магазинів – brocardshop.ru. У розділі про компанію сьогодні повідомляють, що «Брокарду (Brocard) вдалося вивести російську парфумерію на якісно новий рівень»:

«.. досягнувши запровадження у виробничий процес суворих європейських стандартів, а також підключивши до розробки нових композицій всесвітньо відомих парфумерів».

З цього можна зробити висновок, що, швидше за все, продукція, яку нині пропонують в магазинах Москви, російського виробництва, однак вона виготовляється за сприяння виробників з ЄС та окремих парфумерів, які погоджуються на таку співпрацю.

У магазинах компанії «Brocard-Україна» парфумів, аналогічних до тих, які пропонують російські інтернет-магазини, знайти не вдалося.

Відкриті питання:

  • Як тоді так вийшло, що товар далі продають в Росії під всесвітньо відомою торговою маркою?
  • І що робить французька компанія Philippe Bénacin Holding, щоб під брендом Brocard не торгували в РФ?
  • Хто дійсно є виробником та автором косметики та парфумів з московських магазинів Brocard?

Усі ці питання ми задаємо та просимо роз’яснення компанії «Brocard-Україна» як офіційному представнику Philippe Bénacin Holding, про що українською компанією було заявлено раніше.

 

Нагадаємо, у квітні 2022 року через повномасштабне вторгнення РФ в Україну виробник косметики та парфумерії Coty Inc. вирішив припинити діяльність на території РФ. Coty володіє такими брендами, як Covergirl, Max Factor, Hugo Boss, Tiffany & Co, Alexander McQueen, Bottega Veneta, Calvin Klein, Burberry.

Однак Райффайзен банк в Росії дозволяє військовим та родинам людей, які йдуть воювати проти України не повертати кредити, а війну називає спецоперацією та заявляє про псевдореспубліки “ДНР” та “ЛНР” як про окремі території.  

Також найбільшу в світі приватну алкогольну компанію Bacardi внесли до переліку міжнародних спонсорів війни. Водночас, до чорного списку НАЗК потрапили памперси та Pantene Pro-V  через фінансування  російського війська виробником P&G.

Перший санкційний список базується на даних сайту НАЗК «Війна і санкції» та їхнього списку «Міжнародні спонсори війни», а також проєкту Leave Russia від Київської школи економіки.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну з російського ринку не вийшла жодна велика тютюнова компанія. Податки від сигарет складають щонайменше 10% військового бюджету Путіна. Нажаль, в НБУ заявляють, що не на часі націоналізація Альфа-Банку з російськими активами.

Великий Київ у Google News

підписатися