Авторка муралу на Січових, на яку мешканці написали заяву у поліцію, все ж планує розмалювати будинок 1903 року

Автор: Ольга Даниленко
13:27 04.10.2023

Авторка незавершеного муралу на Січових Стрільців, 31 Євгенія Фуллен не залишила планів розмалювати будинок 1903 року. Вона розробила новий ескіз стінопису – замість химери поруч із Квазімодо, що тримає Есмеральду – шокований чи наляканий бородатий дід. Фуллен запевняє, що погодила новий ескіз з мешканцями. Однак дозволу від Департаменту культурної спадщини КМДА вона не має.

Авторка муралу на Січових, на яку мешканці написали заяву у поліцію, все ж планує розмалювати будинок 1903 року
Світлодіодне освітлення

Раніше громада Шевченківського району зупинили роботу зі створення муралу та звернулися до поліції із заявою про умисне пошкодження об’єкта культурної спадщини щодо авторки муралу Євгенії Фуллен (ст. 298 Кримінального кодексу України). Вони сподівалися, що авторка стінопису своїм коштом відновить стіну будинку 1903 року.

Представники Департаменту міського благоустрою КМДА склали на авторку акт про адміністративне правопорушення. Розглядати справу планують 31 жовтня. 

 

Про скорегований ескіз стінопису, який вона “створила разом з мешканцями” на стіні будинку 1903 року Фуллен повідомила на своїй сторінці в Instagram.

Однак депутатка Київради від “Слуги народу” Євгенія Кулеба, яка допомагала громаді Шевченківського району зупинити створення стінопису, нагадала, що будинок має охоронний статус, а Фуллен досі не має дозволу на створення муралу від Департаменту культурної спадщини КМДА.

Закликаю небайдужих киян викликати поліцію, якщо художниця поновить роботуюридичних підстав на це вона не має. Ну і дуже цікаво побачити, який відсоток співвласників підтримав новий ескіз”, – наголосила Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

Стінопис на Січових Стрільців зводиться за мотивами фотографії Фуллен. На фото позначена користувачка фейсбуку Леся Лабунська. Поряд з парою – химера.

Авторка стінопису розповідала, що концепція цього муралу – це вдячність Франції за їхню військову підтримку України. Стіна, де заплановано мурал, розташована близько до Посольства Франції. На стінописі зображені герої найвідомішого твору Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері” – Квазімодо, що тримає Есмеральду над урвищем, і химери поруч.

Також вона називала “селюками” всіх, хто проти створення її муралу. Наразі, людей, які зупинили створення її муралу, вона називає “шобло”.

Депутатка Київради Євгенія Кулеба просить громадськість підтримати петицію щодо призупинення створення нових муралів у столиці до затвердження прозорого механізму залучення громади та експертного середовища для затвердження їх ескізів. Петицію можна підписати за посиланням.

Довідка: розробниця муралу – фотографка Євгенія Фуллен (Eugene Fullen). Вона займається соціальними стінописами. Зокрема у 2021-му розробляла серію муралів “Народжені з попелу”, присвячених проблемам домашнього насильства, а також серію “Міфологія стежками України” на території київського дитбудинку, де перебувають діти з інвалідністю.

Читайте також: Мешканці багатоповерхівки біля Золотих воріт зупинили створення муралу про Бахмут

Нагадаємо, у Солом’янському районі столиці на вулиці Липківського, 8 представники бренду горілки “Козацька рада” хотіли створити величезний мурал: зображення козака та двох військових зі слоганом “Українській характер”, який використовує бренд “Козацька рада”.

Їм завадили мешканці будинку – викликали поліцію. Наразі роботи зупинені. Однак представники “Козацької ради” шукають по Києву нові стіни для реклами своєї горілки.

Великий Київ у Google News

підписатися