Активісти вимагають від столичної влади зупинити будівництво багатоповерхівок впритул до парку “Голосіївський”

Автор: Ольга Даниленко
17:31 28.10.2022

Місцеві мешканці та громадські активісти вимагають від столичної влади зупинити будівництво будинків-монстрів по вул. Генерала Родимцева – впритул до НПП “Голосіївський”. Будівництво порушує екологічне законодавство, пошкодить сусідні житлові будинки, а 70-річній водонапірній вежі загрожує демонтаж. Тим часом будматеріали забудовник привозить на вантажівці з наліпками ЗСУ та перепусткою Нацгвардії.

Активісти вимагають від столичної влади зупинити будівництво багатоповерхівок впритул до парку “Голосіївський”
Світлодіодне освітлення

Як відомо, між будинками 9 та 11 на вулиці Генерала Родимцева (нова назва вулиці – Горіхуватський шлях) з 2005 року забудовник планує звести житловий комплекс із двох 24-поверхівок.  Місцеві жителі чинять спротив, але забудовнику вдавалося через суд продовжувати оренду. Чинний договір спливає у січні наступного року.

У вересні 2022 року, не дивлячись на воєнний стан, забудовник почав другий раунд боротьби з місцевими мешканцями та столичною громадськістю за будівництво багатоповерхівок у Голосіївському лісі.

Детальніше у матеріалі “ВК”.

Фото: Facebook/Света Короленок

Забудовник, що прикривається наліпками ЗСУ

Будівельні матеріали забудовник привозить на вантажівці з наліпками ЗСУ. Зокрема, місцева мешканка Варя Борова 27 вересня зняла відео, як забудовник підігнав КАМАЗ з наліпками ЗСУ та перепусткою Нацгвардії на лобовому склі.  На причепі, за словами Бобрової, прикріплено фальшивий номер, під яким – російські номери.

Наразі орендарем землі виступає ТОВ “МЖК “Оболонь”, який збудував  у Києві вже чотири житлових комплекси. Суборендарем ТОВ “МЖК “Оболонь” є ТОВ “Голосіївські вежі.  Підрядником ТОВ “Голосіївські вежі” виступає ТОВ “СітіБуд”.

Фото – Facebook/Михайла Макаренко

Одним з засновників компанії ТОВ “МЖК “Оболонь” є Василь Антонов, а директором компанії – його брат Олександр. Василь Антонов був головою Оболонської районної державної адміністрації у 2010-2014 роках від “Партії регіонів”.

До заняття посади голови РДА Василь Антонов був генеральним директором ЗАТ “Молодіжно-житловий комплекс “Оболонь” та депутатом Оболонської райради у 1998-2006 роках.

Під час зайняття посади голови Оболонської РДА Василем Антоновим у ЗМІ неодноразово звинувачували чиновника у корупції – скандальна забудова Оболоні, установка незаконних МАФів і розподіл бюджетних коштів, пов’язані з групою бізнесменів, яку координував Антонов.

Зокрема, у публікаціях ЗМІ наголошувалося, що будівельний бізнес голова Оболонської РДА продовжував контролювати через свого брата, Олександра, який керує “скандально відомою” ЗАТ МЖК “Оболонь”.

Вже у 2020 році “ексслуга” та доброволець полку спецпризначення “Сафарі” Нацполіції Гео Лерос повідомляв, що Василь Антонов має близькі стосунки з одіозним бізнесменом Денисом Комарницьким, якого громадськість називає “смотрящим по Києву”. Також, Лерос стверджував, що президент Зеленський та голова його офісу Єрмак покривають корупційні дії Комарницького у Києві.  

Чому громадськість проти забудови по вул. Генерала Родимцева/Горіхуватському шляху?

Представники громадської організації “Мапа Реновації” зазначили, що забудовник демонтує місцеву архітектурну родзинку – Голосіївську водонапірну башту, яка була побудована у 1955 році і є зразком промислової архітектури середини XX століття. На вежі, зокрема, є круговий балкон, який міг би стати оглядовим майданчиком. Наразі вежа знаходиться у паркані забудовника для демонтажу.

Громадські активісти також зверталися до Міністерства освіти та науки України та до Національного університету біоресурсів і природокористування з питанням: чи відомо їм про запланований демонтаж майна, яке ще у лютому 2022 року перебувало на їхньому балансі?

Читайте також: Історія та цінність 70-річної Голосіївської водонапірної вежі  

Фото: Facebook/Света Короленок

Крім того, ексчлен громадської ради Державної екологічній інспекції Михайло Макаренко наголосив, що депутати Київради незаконно змінили цільове призначення земельної ділянки, надали її в оренду забудовнику і дозволили будівництво житлового комплексу.

Крім того, він наголосив на порушенні забудовником екологічного законодавства та додав, що зведення нових багатоповерхівок є ризикованим і може пошкодити сусідні житлові будинки, адже ділянка будівництва має складні геологічні умови, зокрема – на ній зафіксовані близьке залягання ґрунтових вод та пливуни.

Не можна будувати житлові комплекси ближче 50 метрів від НПП “Голосіївський”, а тут відстань менше 20 м. Крім того, у сусідніх будинках є великі тріщини, а у будинку 9 пошкоджений фундамент і його нещодавно ремонтували, але проблему повністю не вирішено. Будівництво може пошкодити сусідні будинки. Ділянка має складні геологічні умови, близьке залягання ґрунтових вод та пливуни. Будувати тут дуже ризиковано і дорого, вартість робіт може зрости в кілька разів”, пояснив еколог на своїй сторінці у Facebook.

Киянка, Юлія Іванова 18 жовтня 2022 року зареєструвала на сайті Київради петицію № 11344 про необхідність розірвання договору оренди із ТОВ “МЖК “Оболонь”, та повернення земельної ділянки до власності громади Києва, а також про змінення її цільового призначення на “землі рекреаційного призначення”.

Для того, аби мер столиці Віталій Кличко розглянув петицію необхідно назбирати 6000 підписів. На час публікації під петицією підписалися лише 1274 киян.

Долучитися до припинення будівництва та збереженні 70-річної Голосіївської вежі можна за посиланням.  

Активісти закликають столичну владу зупинити незаконне будівництво між будинками 9 та 11 по вулиці Генерала Родимцева/ Горіхуватському шляху та зберегти зразок промислової архітектури середини ХХ століття – Голосіївську водонапірну вежу.

Столична громадськість також звертається до киян з проханням подавати скарги до Київради, Державної інспекції архітектури та містобудування, Кабінету міністрів, Держекоінспекції та інших органів влади.

 Читайте також: Війна не заважає столичним забудовникам далі дерибанити землі НПП “Голосіївський”   

Великий Київ у Google News

підписатися