Звільнення полонених підкріплює позиції Єрмака. А як він опинився у російських перемовинах? – перший секретар РНБО Зеленського

Автор: Ольга Даниленко
15:58 04.11.2022

Порошенко, коли був президентом, намагався позбутися перемовника з РФ Медведчука і чомусь не виходило це зробити. А тут з’являється Єрмак й опочки – Росія бере і погоджується.

Звільнення полонених підкріплює позиції Єрмака. А як він опинився у російських перемовинах? – перший секретар РНБО Зеленського
Світлодіодне освітлення

Про це, після звільнення з посади, у 2021 році розповідав перший секретар РНБО Зеленського Олександр Данилюк.

Зокрема, без Єрмака, а що у нас буде з російськими перемовинами? А як опинився Єрмак у російських перемовинах? Чомусь Росія дозволила. До цього Порошенко намагався позбутися переговорника Медведчука і чомусь не виходило це зробити. А тут з’являється Єрмак і опочки, Росія бере і типу, ну будете з української сторони займатися перемовинами. Видають заручників. Це одразу його підкріплює, правда?” – наголосив в інтерв’ю на ТК “5 канал” екссекретар РНБО.

На думку Данилюка, президенту Зеленському буде важко позбавитися керівника свого офісу Єрмака, адже вони залежать один від одного.

“І сам Єрмак стає залежним від росіян, тому що, якщо “зараз мене викинуть з цього процесу, у мені й президент перестане бути зацікавленим”. І таким чином, він позаходив в усі процеси і створив відчуття взаємозалежності. Тому, я думаю, для Зеленського буде дуже важко поміняти голову адміністрації, тому що він надзвичайно йому довіряє. Це людина, яка завжди створює комфорт для Зеленського”, – пояснив Данилюк.

Довідка: на посаду секретаря РНБО Данилюка призначив Зеленський 28 травня 2019 року і звільнив цього ж року 30 вересня.

Читайте також: Єрмак робить все, щоб Україна не потрапила до НАТО – Ар’єв

Нагадаємо, перший обмін полоненими при президентові Зеленському відбувся 7 вересня 2019 року. Тоді, до України повернули 24 полонених українських моряків та 11 політичних в’язнів – в тому числі Олега Сенцова, Романа Сущенка, Едема Бекірова.

В обмін, Україна віддала РФ 35 осіб в тому числі головного підозрюваного у справі збитого над окупованим Донбасом “Боїнгу” 777 рейсу МН 17 бойовика Володимира Цемаха.

У 2021 році стало відомо про зрив спецоперації українських спецслужб по затримці 32-терористів ПВК “Вагнер”, які брали участь у збитті Боїнга 777. Також було вбито українського розвідника, генерал-майора Максима Шаповала.

У  “зливі” спецоперації українських розвідників обвинувачували Офіс президента.

За свідченнями журналіста-розслідувача Юрія Бутусова, президент Зеленський, керівник ОП Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Демченко фактично зірвали операцію, яку готувала СБУ, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку чергового “перемир’я” з бойовиками в зоні ООС.

У  столиці відбулися ряд мітингів, на яких громадськість вимагала чесного розслідування та затримання винуватців у “злитті” спецоперації.

З часом, президент Зеленський щонайменше тричі особисто повідомив, що саме він розповів інформацію про “вагнерівців” білоруському диктатору О. Лукашенку. 

Шевченківський райсуд столиці відмовився зобов’язати СБУ розслідувати справу про розголошення Зеленським держтаємниці по “Вагнергейту”.

Очікується, що суд Гааги завершить розгляд справи MH17 не раніше кінця 2023 року.

Читайте також: Зеленський та Єрмак хочуть швидко обміняти Богуслаєва, аби “замісти сліди” своїх злочинів

Великий Київ у Google News

підписатися