Ми пам’ятаємо! Сім років тому у небі над окупованим Донбасом був збитий літак рейсу МН17

Автор: Любава Лисичкіна
10:39 17.07

Тоді загинули 298 пасажирів і членів екіпажу. Сім довгих років триває розслідування, але з кожним днем світ наближається до завершення судового розгляду і очікуваного вироку.

Ми пам’ятаємо! Сім років тому у небі над окупованим Донбасом був збитий літак рейсу МН17
Як написав пятий президент України та лідер “Європейської Солідарності”  Петро Порошенко у Facebook, з перших хвилин страшної трагедії МН17 у небі над окупованим Росією Донбасом ні в кого не було сумнівів у тому, хто винен у збитті авіалайнера.
 
Політик переконаний, що  всі розуміють,  хто відповідальний за смерті 298 пасажирів та членів екіпажу  та хто має постати перед міжнародним судом і понести заслужене покарання за свій злочин перед людством.
 
“Справедливість не дається поспіхом, вона потребує часу і стратегічного бачення. Як і в ті далекі часи, я і сьогодні не маю жодних сумнівів у правильності рішення України передати нідерландській стороні права очолити міжнародне розслідування. Ми ключових свідків російській стороні не видавали, спецоперацій не зривали, на відміну від нинішніх керманичів. Натомість планомірно і професійно наближали день встановлення істини”, – додав Порошенко.
За словами народного депутата, лідера “Європейської Солідарності”, завдяки діяльності Спільної слідчої групи у складі Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України тепер всі знають, що літак був збитий саме російським зенітно-ракетним комплексом «Бук». Що цей комплекс належав саме російським військам. І що доставлений та повернутий він був з території Російської Федерації – злочинця і винуватця трагедії.
 
Петро Порошенко нагадав, що сім довгих років триває розслідування, але з кожним днем світ наближається до завершення судового розгляду і очікуваного вироку: 
“Як і в перші хвилини трагедії рейсу МН17, не маю сумнівів, що істина буде встановлена. Наше спільне завдання – притягнути усіх причетних до цього теракту до відповідальності!
Ми пам’ятаємо!”

Міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, держави яких складають Об’єднану слідчу групу, сьогодні зауважили на належній співпраці відповідних слідчих органів та підтвердили  підтримку  зусиль щодо встановлення істини стосовно того, що сталося.

Відомо, трагедія сталася  17 липня 2014 року, коли  проросійські бойовики з окупованої території Донбасу збили літак, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура.

В середині червня суд Гааги завершив демонстрацію всіх доказів у справі про катастрофу MH17. Зокрема, адвокати та прокурори мали змогу ознайомитися з уламками літака та реконструкцією його носової частини. Після цього суд почав слухання по суті.

 Очікується, що суд Гааги завершить розгляд справи MH17 не раніше кінця 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...