Зеленський повернув “пакунок малюка” батькам

13:11 22.10

Багатостраждальний “пакунок малюка”, який запровадила ще минула влада і скасувала нинішня, нарешні законно повернуть родинам новонароджених.

Зеленський повернув “пакунок малюка” батькам

Як  повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України, президент підписав Закон “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, який регламентує повернення відомого “пакунка малюка”, що містить ряд необхідних для новонародженого продуктів.

Зазначається, що документ відновлює надання батькам одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Така допомога видаватиметься протягом 30 днів з моменту дитини.

Її вартість становитиме не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Закон уточнює, що отримати “пакунок” можуть не тільки біологічні батьки, але й опікун/патронатний вихователь/прийомні батькі тощо.

Видаватимуть “пакунки малюка” у закладах охорони здоров’я. Якщо у медзакладі за місцем проживання немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту.

загрузка...

Крім того, Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання “пакунка малюка”, передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.

Зазначимо, що до складу “пакунку” входять дитячі серветки, пелюшки гігієнічні, присипка, масло, крем, силіконова соска, пустушка, фітозбори для ванночок, пляшечка дитяча, підгузки, ковдра, навчальні матеріали, одяг і термометр.

Нагадаємо, «Пакунок малюка» в Україні запровадили з 1 вересня 2018 року, наприкінці червня 2020-го Кабмін ввів монетизацію пакунку. Згодом, через наполягання ООН, “пакунок малюка” повернули у попередньому вигляді.

Читайте також: Вибираємо з розумом: іграшки до року

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...