“Пакунок малюка” повернувся. Його видаватимуть лише у товарній формі

13:16 30.09

Верховна Рада підтримала сьогодні законопроєкт, яким пропонується залишити “Пакунок малюка” в натуральному вигляді (замість його монетизації).

“Пакунок малюка” повернувся. Його видаватимуть лише у товарній формі

За проєкт закону № 3006а проголосували 264 народні депутати.

Згідно із законопроєктом, “вартість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” становить не менше 3 розмірів прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, встановленого законом на дату його видачі”, і не зараховується в розмір допомоги при народженні дитини.

У документі також уточнили перелік одержувачів допомоги “пакунок малюка” в разі відсутності батьків. Ними можуть бути усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Як уточнила на своїй сторінці в Facebook один із авторів законопроєкту, нардеп від “Слуги народу” Євгенія Кравчук, не менше 80 % вмісту “пакунку малюка” буде українського виробництва (зокрема, це стосується текстильних виробів).

Вона уточнила, що вже з 1 грудня поточного року сім’ї повинні отримати перші “бейбі-бокси”. “Пакунки” будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення. Ті сім’ї, хто не встиг оформити заявку на отримання пакунку, зможуть отримати банківські картки для нарахування монетизації.

загрузка...

Нагадаємо, пакунок малюка почали видавати сім’ям новонароджених з 1 вересня 2018 року. Його орієнтовна вартість 7 тисяч гривень. До складу входять дитячі серветки, пелюшки гігієнічні, присипка, масло, крем, силіконова соска, пустушка, фітозбори для ванночок, пляшечка дитяча, підгузки, ковдра, навчальні матеріали, одяг і термометр. У липні 2020 Кабмін замінив “Пакунок малюка” одноразовою грошовою виплатою. Це рішення почало діяти з 1 вересня цього року.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...