Закриті станції та вестибюлі “синьої” гілки метро дозволили використовувати як укриття під час повітряної тривоги

Автор: Галина Ворона
23:31 09.12.2023

Під час повітряної тривоги кияни зможуть використовувати закриті станції та вестибюлі синьої гілки столичного метрополітену як укриття.

Закриті станції та вестибюлі “синьої” гілки метро дозволили використовувати як укриття під час повітряної тривоги Фото: архівне
оренда квартири Київ

Як повідомляє Урядовий портал, таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання Київській міський голова Віталій Кличко повідомив, що ще в листопаді по першій колії перегону між станціями “Деміївська” та “Либідська” з’явились значні течі та утворились тріщини в колійному лотку і тюбінгах тунельної оправи.

8 грудня ця ситуація була розглянута на засіданні регіональної Комісії ТЕБ та НС та було прийняте рішення про зупинення руху на зазначеній ділянці.

Віталій Кличко наголосив, що на сьогодні надзвичайна ситуація відсутня, але є загроза її виникнення, тому вживаються необхідні кроки для запобігання.

Зокрема, за його словами, шість станцій метро зачинені для руху поїздів. За словами мера Києва, загроза підтоплення власне станцій відсутня, оскільки ґрунтові води розташовані нижче відносно рівня станцій, що дозволить їм, у разі оголошення повітряної тривоги, працювати як укриття.

Читайте також: Між станціями метро “Деміївська” та “Теремки” можуть запустити човниковий рух

Як відомо, шість станцій столичної підземки мали закрити з 9 грудня на пів року у  зв’язку з ремонтом перегінного тунелю на “синій” гілці метрополітену, але рух між станціями “Теремки” – “Деміївська” зупинили 8 грудня. Маршрути закритих станцій метро дублюватиме додатковий наземний транспорт – схеми. Після закриття метро на “Либідській” знову утворились натовпи пасажирів, як десятиліття тому. 

Затоплення метро почала розслідувати прокуратура – мова про службову недбалість.

Наразі вже відомо, як місто виходитиме з дорожнього колапсу через підтоплення метро: появляться  дорожні патрулі, будуть перенесені зупинки громадського транспорту, пройде  зміна дорожніх знаків. Зокрема, вже на Либідській площі вже змінилась організація дорожнього руху.

Великий Київ у Google News

підписатися