У Києві на пів року закриють шість станцій метро

Автор: Вікторія Мілюта
11:17 08.12.2023

З 9 грудня у зв’язку з необхідністю термінового проведення ремонту на перегінному тунелі поїзди Оболонсько-Теремківською лінією курсуватимуть лише між станціями «Героїв Дніпра» та «Либідська».

У Києві на пів року закриють шість станцій метро
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Рух поїздів на відрізку між «Либідською» та «Деміївською» повністю зупинять до завершення робіт.

В той же час станції метро «Деміївська», «Голосіївська», «Васильківська», «Виставковий центр», «Іподром», «Теремки» продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

Для перевезень пасажирів запустять дублюючі маршрути наземним транспортом від станції метро «Теремки» до станції метро «Либідська».

«Зупинка руху поїздів на цій ділянці лінії метро – вимушений крок для уникнення в подальшому позаштатної ситуації під час інтенсивного руху поїздів», – зазначили у метрополітені.

Читайте також: Якщо забули речі у метро: куди звертатися

Як пояснили фахівці, через нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколо ґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з’явився ризик втрати стійкості тунельних споруд. Варто відмітити, що перегінні тунелі між станціями «Деміївська» та «Либідська» споруджувалися в поймі річки Либідь ще у 2008-2010 роках підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах.

За розрахунками, відновлювальні роботи триватимуть близько 6 місяців та проводитимуться на поверхні землі.

«За цей час фахівці планують провести необхідні обстеження, дослідження та інженерні вишукування, з визначенням причин виникнення надзвичайної ситуації і виконати невідкладні заходи із стабілізації конструкцій та відповідні відновлювальні роботи», – розповіли у КМДА.

Раніше «ВК» писав, що у столичному метро почастішали випадки зупинок ескалаторів через неуважність пасажирів.

Великий Київ у Google News

підписатися