Забудовник “НЕСТ” знов незаконно зносить будинок 1913 року на Рейтарській й прикривається реставрацією

Автор: Ольга Даниленко
17:38 18.07.2023

У центрі Києва, на Рейтарській, 37 будівельна компанія “НЕСТ”, яка належить братам Трофименкам, знов незаконно зносить 130-річний флігель під виглядом реставрації. Пам’ятками історії місцевого значення є як основна будівля (на Рейтарській, 37), так і дворова – на Рейтарській, 37а.

Забудовник “НЕСТ” знов незаконно зносить будинок 1913 року на Рейтарській й прикривається реставрацією
Світлодіодне освітлення

У травні поліція вже зупиняла спробу забудовника “НЕСТ” знести пам’ятку історії, а після звернення депутата Київради від “Слуги народу” Ксенії Семенової поліція відкрила кримінальне провадження стосовно руйнування об’єктів культурної спадщини (ч. 1, ст. 298).

Власники компанії, які попри охоронний статус та кримінальні провадження продовжують зносити історичну будівлю, – брати Вадим та Володимир Трофименки. Понад 15 років вони скуповують старовинні будівлі та перероблюють їх на бізнес-центри. У 2020 році слідчі НАБУ затримували Володимира Трофименка як одного з інвесторів вже збанкрутілого ТОВ Трейд Коммодіті. Вадим Трофименко був нардепом IV та VI скликань від партій “Наша Україна”, “Реформи і порядок”, “Блок Юлії Тимошенко”.

У 2011 році журнал “Фокус” оцінив статки братів Трофименків у $154,4 млн — № 91 у рейтингу 200 найбагатших людей України.

Про поновлення демонтажу повідомив громадський діяч та співзасновника памяткоохоронного хабу Цегла Дмитро Перов.

За словами київського пам’яткоохоронця, на майданчик вже загнали бурову машину, а оригінальний дощатий дах пам’ятки потрохи розбирають з тильного боку пам’ятки.

Будинок Київського повітового земства 1913 року перебуває в Державному реєстрі нерухомих пам’яток під № 644-Кв. На будинок укладений охоронний договір. Однак, така собі компанія НЕСТ вирішила зайнятись фасадизмом. Планують відреставрувати фасад, все інше знести – і розширити площі “вшир”, – розповів він.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА визнав пам’ятками історії місцевого значення як основну будівлю (на Рейтарській, 37), так і дворову – на Рейтарській, 37а.

Довідка: будинок на Рейтарській, 37 побудований в 1900-х роках. В його зведенні брав участь архітектор Іван Бєляєв.

Флігелю будівлі на Рейтарській, 37 вже майже 130 років, у ньому мешкав громадський діяч і письменник Микола Шаповал. Крім того, на Рейтарській, 37 розташовувалася Київська повітова земська управа.

Читайте також: Забудовник “Київміськбуд” досі не реставрував садибу Багговута, хоча мав відновити її до 2020 року

Нагадаємо, забудовник, пов’язаний із відстороненим головою “Київміськбуду” Ігорем Кушніром, під виглядом капітального ремонту поступово зносить 130-річну пам’ятку архітектури у Києві – “Будинок з мухами”. Депутатка Київради звернулася до прокуратури щодо бездіяльності поліції та відкриває у “Будинку з мухами” депутатську приймальню з питань охорони культурної спадщини.

Як повідомляв “ВК”, забудовник “Ковальська” зніс будинок-садибу 1860-х років на Жилянській, 47, що був у списку на мораторій на реконструкцію історичних будівель.

Великий Київ у Google News

підписатися