Як не постаріти за зиму: що їсти, щоб не було зморшок і щоб відчувати себе молодим

Автор: Любава Лисичкіна
12:42 04.02

Старість – це далеко не лише зморшки на обличчі, це – втрата сил та енергії, стрімко зростаючі ризики стати власником букету хвороб і покинути цей світ, не проживши і половини відведеного природою часу.

Як не постаріти за зиму: що їсти, щоб не було зморшок і щоб відчувати себе молодим Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Про це розповіла лікарка-дієтолог Оксана Скиталінська.
 
За словами дієтологині, старість – це все більш слабнучі можливості організму протистояти стресам, поломкам та руйнуванню, які відбуваютьсяна рівні клітин. Що  можна легко прискорити шкідливим харчуванням (солодощі, транс-жири, смажена їжа, копченості, надмір омега-6 жирів і надмір їжі взагалі), неприродньою гіподинамією (ліжко-кухня-душ-машина-робоче місце-машина-дім) і руйнуючим способом життя взагалі (щоденні недосипання, постійні переживання, нервування, самоїдство і тд).
 
“Чим холодніше надворі, тим значно менше рухаємось, більше жуємо, причому більше солодощів та нездорових жирів. Від такого харчового садизму страждає все тіло, печінка безмовно збільшується в розмірах, підшлункова залоза працює на виснаження, дружня кишечна мікрофлора масово вимирає, відкриваючи шлях вірусам та токсинам в організм”, – говорить Скиталінська
 
То що їсти, щоб не старіти?
 
1. Зверніть увагу на ПРЕбіотики і продукти, які прицільно підтримують корисну для нас мікрофлору, в першу чергу, Біфідо та Лактобактерії, збільшують їх різноманіття та, відповідно,  молодість.
 
Напій цикорію;
Рисові висівки;
Цибуля;
Часник;
Квасоля;
Горох;
Артишок;
Банани;
Морська риба, така, як оселедець, скумбрія, лосось (там є ейкозапентаєнова жирна кислота, одна із різновидів омега-3);
Чорна смородина (розморожена);
Морква сира;
Жовток яйця (варити нам’яко, вкруту – ні).
 
Хоча б три з цих продуктів мають бути у вашій тарілці щодня, рекомендує Скиталінська.
 
2. Деякі смачні продукти пригнічують життя недружньої мікрофлори, яка відповідальна за старіння, запалення та цілий букет хворобливих станів та хвороб, включно з раком та хв. Альцгеймера.
 
Протистафілококову активність мають:
Малина, полуниця, горобина чорнопліднанастій шипшини, чорна смородина, чорниця. Просто розморожуєте ці ягоди і збиваєте їх в блендері в пюре.
 
Протипротейну дію мають:
Чорна смородина, абрикоси, малина, журавлина, а також настої звіробою, нагідок.
 
Протикандидозну дію (коли занадто розмножуються грибки) мають:
Брусниця, морква свіжа терта, цикорій.
 
Протигнилісні властивості мають:
Журавлина та абрикос.
 
Широкий спектр дії мають гвоздика і гранат. І зараз саме той час, коли цукру і смаженій їжі не місце в нашому шлунку! Цукор і шкідливі жири нищать корисні мікроорганізми і роблять організм беззахисним перед інфекціями.
 
Крім харчування дієтолог говорить про користь сауни (раз на тиждень), фізичну активність (   ходіння по свіжому повітрю з 1 або 2 кг гантельками, стрибання, присідання, віджимання, розтяжки, циклічні вправи) і сон (мінімум 7, 5 годин, краще – більш, не економте на сні, сон продовжує активне життя без хвороб та життя взагалі) .

Великий Київ у Google News

підписатися