Богородиця з немовлям на ящиках з-під набоїв. У Лаврі можна побачити виставку унікальних ікон

Автор: Галина Ворона
15:27 21.05

У Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври триває виставка Богородичних ікон, написаних на ящиках з-під набоїв. Життя переможе смерть – ключова ідея цієї виставки.

Богородиця з немовлям на ящиках з-під набоїв. У Лаврі можна побачити виставку унікальних ікон
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли на сайті Лаври.

Цей проєкт київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни.  Його головна ідея – перетворення смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке в українській духовній традиції уособлює ікона.

Ящики, що на них написані ікони, привезені з зони бойових дій. Тому ці образи є мовчазними, але промовистими свідками усіх трагічних подій, що нині переживає Україна. Вони уособлюють біль і горе матерів, що переживають втрату дітей, розпач та відчай матерів, що вимушені тікати від війни, рятуючи дитячі життя. Разом з тим ці образи закарбовують нашу віру у перемогу.

Окрім мистецької складової, проєкт має ще й благодійну. Кошти від продажу ікон йдуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, пов’язаних передусім з військовою медициною. Таким чином перетворення смерті на життя є не лише метафорою, а й реальною дією.

  • Виставку можна побачити до 10 червня з 10:00-19:00 щодня.
  • Вхід за загальним квитком на територію заповідника: повний – 160 грн, пільговий – 80 грн,
  • Адреса: вул.Лаврська, 9

Читайте також: У Києві відкрилась виставка ікон та сакральних творів, створених студентами академії Бойчука 

Нагадаємо, у столичному кінотеатрі вперше покажуть оцифровану копію фільму Михайла Іллєнка “Сьомий маршрут” про Київ 90-х.

Великий Київ у Google News

підписатися