Відключення нікуди не дінуться, вони будуть багато місяців – експерт

Автор: Любава Лисичкіна
18:21 21.05

Відключення стали топ темою енергетичних новин минулого тижня. Це певною мірою, показує часткову втрату відчуття реальності про наслідки російських обстрілів енергетичної системи принаймні частиною суспільства.

Відключення нікуди не дінуться, вони будуть багато місяців – експерт Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це заявив аналітик Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп. 

“Після перегляду тарифу відключення нікуди не дінуться. Вони будуть багато місяців, рік, а той два (з невеликими перервами з помірною погодою та споживанням, коли виникатимуть профіцити). Нова генерація не збудується ані за місяць, ані за півроку. А враховуючи скільки ми втратили внаслідок обстрілів будувати потрібно багато і довго”, – розповів він. 

Експерт нагадав, що нещодавнє опитування від групи Рейтинг засвідчило, що 20% респондентів взагалі не знають про втрати енергетики від російських обстрілів.Крім цього, відсутність відключень понад рік сформувала враження у багатьох, що в енергосистемі все добре. Майже четвертина респондентів не чули про заклики до економії та ощадного споживання електроенергії

“А втрати ці за останні два місяці масштабні – втрачено понад 9 тис мегават потужностей (а це більше половини нашого споживання взимку). За два місяці зруйновані або суттєво пошкоджені усі теплоелектростанції. Насправді, рівень накопичених уражень такий, що наступна зима буде складнішою ніж зима 2022-2023 років”, – говорить Прокіп. 

Прокіп пояснив, що зараз тариф на електроенергію для населення є збитковим, і ті компанії, що його фінансують («Енергоатом» та «Укргідроенерго») не мають зараз достатньо коштів. Він підкреслив, що до питання перегляду тарифу треба підійти прозоро та з чітким обґрунтуванням. Також потрібно подбати про незахищені верстви населення та переглянути систему субсидій.

Як відомо,  у Києві та області тимчасово скасували графіки відключень.

Великий Київ у Google News

підписатися