Киянки-медики та фармацевтки мають бути на військовому обліку у ТЦК, непрацевлаштовані – також

Автор: Любава Лисичкіна
19:37 21.05

Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані.

Киянки-медики та фармацевтки мають бути на військовому обліку у ТЦК, непрацевлаштовані – також Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, відповідні зміни внесені постановою Кабміну від 16 травня № 563.

Уряд виключив норму, за якою жінки-медики чи фармацевти, які не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. 

Мова йде про жінок, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ).

Відтак: 

  • жінки медичних і фармацевтичних спеціальностей мають стати на облік, якщо бажають працювати далі;
  • керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють відповідним ТЦК про жінок, які працюють у зазначених органах, на підприємствах, в установах та організаціях та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку у районних (міських) ТЦК;
  • непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.

Відомо, набув чинності Закон про мобілізацію: як оновити персональні дані військовозобовʼязаним без черги у ТЦК (відео). Аби уникнути поширення неправдивої інформації пов’язаної з цим законом, Головний сервісний центр розповів, як надаватимуть послуги сервісні центри МВС.

Нагадаємо, Міноборони запускає застосунок “Резерв+” для оновлення даних без візиту до ТЦК. Крім того, кияни з бронюванням мають уточнити свої дані в ТЦК або в електронному кабінеті.

Як повідомляв “ВК”, з 18 травня зміняться правила вручення повістки – що потрібно знати.

Великий Київ у Google News

підписатися