Енергетики назвали правильний час, коли слід вмикати потужні прилади

Автор: Галина Ворона
03:45 22.05

Енергетики просять споживачів вмикати потужні прилади вдень – з 11:00 до 17:00.

Енергетики назвали правильний час, коли слід вмикати потужні прилади

Про це повідомляє Укренерго.

Як зазначається, ситуація в енергосистемі змінилась. Російські терористи за останні півтора місяця розбили майже всі теплові й суттєво пошкодили гідроелектростанції. Певний час паводок допомагав тримати систему вночі. Зараз він закінчується, води стало менше, а сонця – більше.

Наразі ситуація настільки складна, що навіть вночі Укренерго вимушене брати аварійну допомогу від країн-сусідів. А вдень, якщо він ясний і сонячний, активно працюють СЕС і можна обходитись без відключень. Більш того, якщо день сонячний – то і на вечір доступної електроенергії буде більше, бо ГАЕС змогли накопичити воду і спрацюють її у вечірній пік споживання. І навпаки – якщо день буде похмурий, то відключення можливі протягом всієї доби.

У компанії кажуть, що через терористичні атаки росії на цивільну енергетичну інфраструктуру Україна наразі не має стільки резервів, як раніше. Тож дефіцит електроенергії зберігатиметься протягом місяців. 

На жаль, найближчим часом ми можемо запропонувати лише один сценарій – уважно стежити за прогнозом погоди й нашими повідомленнями. Ми робимо все можливе, щоб мінімізувати відключення. Вчора на сьогодні, за прогнозом, була щільна хмарність – і ми попередили про можливі відключення на весь сьогоднішній день. Але на ранок хмари розійшлися і ясна погода дозволила працювати СЕС на повну потужність. Тому день Україна прожила без відключень. Увечері вони знову будуть”, – додали в Укренерго.

Читайте також: Підготуйтесь до знеструмлень: як не втратити зв’язок та інтернет під час відключення світла

Нагадаємо, раніше енергетики спрогнозували, скільки триватимуть відключення електроенергії.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин