Тільки Київ має план порятунку Гостиного двору, і громада міста вимагає передати їй пам’ятку

Автор: Галина Ворона
14:37 12.03.2021

Гостинний двір перебуває в аварійному стані, а план порятунку пам’ятки має лише Київ. Тому громада вимагає скорішого завершення передачі будівлі до комунальної власності для реставрації.

Тільки Київ має план порятунку Гостиного двору, і громада міста вимагає передати їй пам’ятку

Про це заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявив у прямому ефірі проєкту “Погоджувальна рада” на телеканалі “Київ”.

 За його словами, на сьогодні Київська міська рада єдина має концепцію розвитку публічного простору на Контрактовій площі, куди входить, зокрема, Гостинний двір.

Коли громада Києва стала на захист цієї пам’ятки і розпочала процес повернення її до комунальної власності, у жодних структур не виникало питань, чому обрано саме цей шлях. Бо місто чітко розуміло, яким чином і як буде рятувати та використовувати Гостинний двір. Більше того, наше бачення закріплене рішенням Київради, де чітко зазначено, що Гостинний двір буде використовуватись виключно як частина цього публічного простору”, – наголосив Володимир Бондаренко.

Натомість, зауважив він, профільне Міністерство досі не представило реальну концепцію та, крім нічим не підкріплених заяв у соцмережах, нічого не зробило.

Нагадаю, що саме зі згоди Міністерства культури раніше Гостинний двір втратив статус пам’ятки та був відданий інвестору”, – додав Володимир Бондаренко.

Він зауважив, що всі необхідні процедури та погодження місто отримало, і залишається зробити останній крок – передати Гостинний двір у комунальну власність.

Давайте завершимо цей процес. Якщо Міністерство культури буде й надалі затягувати процес передачі Гостинного двору столичній громаді, ми можемо втратити пам’ятку остаточно. Вона вже у критичному стані, і фахівці б’ють на сполох”, – закликав Володимир Бондаренко.

Читайте також: Кияни пропонують створити у Гостиному дворі Центр місцевого самоврядування

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012  дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти захистили пам’ятку від “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та передали її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан. Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.

В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста. Кличко також звернувся до Шмигаля.

Минулих вихідних активісти та небайдужі кияни вийшли на акцію протесту з вимогою “прогнати рейдерів”, почати відновлення будівлі та створити там громадський простір

Читайте  також:

Великий Київ у Google News

підписатися