“Гостиний двір – пам’ятник неспроможності української держави”. Кияни вийшли на захист пам’ятки

Автор: Галина Ворона
14:28 06.03

У суботу, 6 березня, у Києві відбулась акція на захист Гостиного двору. Її учасники вимагали “прогнати рейдерів”, почати відновлення будівлі та створити там громадський простір.

“Гостиний двір – пам’ятник неспроможності української держави”. Кияни вийшли на захист пам’ятки

Організатори акції кажуть, що уряд і Фонд держмайна повинні подати на розгляд науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт.

В самому історичному центрі з вини бездіяльного уряду – величезна руїна, пам’ятник корупції та неспроможності української держави. Кияни на сьогодні позбавлені права самостійно порятувати Гостиний від руйнування, бо уряд віддав цю будівлю рейдерам, котрі зараз її руйнують”, – зауважив один із організаторів акції народний депутат VIII скликання та громадський активіст Ігор Луценко.

Вимогу захистити Гостиний двір від руйнації підтримали кілька десятків активістів, що зібрались сьогодні на Контрактовій площі.

Окрім лозунгів на кшталт “Поверніть Гостиний двір громаді Києва”, “Врятуємо Гостиний двір”, мітингарі також обклеїли все довкола листівками, у яких апелювали до міністра культури Олександра Ткаченка з вимогою відновити будівлю та допомогти у створенні центру самоврядування. 

Читайте також: Кияни пропонують створити у Гостиному дворі Центр місцевого самоврядування

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012  дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан. Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.

В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста. Кличко також звернувся до Шмигаля.

Читайте  також:

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...