Київрада закликає Кабмін якнайшвидше передати Гостиний двір столиці

13:47 11.02

Сьогодні на пленарному засіданні Київради депутати прийняли рішення звернутися до Кабінету міністрів України щодо невідкладної безоплатної передачі будівлі Гостинного двору в комунальну власність територіальної громади Києва. 

Київрада закликає Кабмін якнайшвидше передати Гостиний двір столиці

Про це повідомляє пресслужба Київради, відповідне рішення підтримали 104 депутати.

Як зазначається, Київрада ще у 2017 році задекларувала бажання прийняти на баланс міста Гостиний двір. Зараз будівля на Контрактовій площі перебуває в управлінні Фонду держмайна, проте, органи держвлади протягом тривалого часу не здійснювали належних заходів щодо його утримання. 

Я переконаний, що це – навмисне затягування часу, протягом якого Гостиний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься! Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту”, – підкреслив мер Києва Віталій Кличко.

Депутати наголошують на важливості передачі будівлі саме на баланс міста Києва, адже Гостиний двір внесений до Реєстру пам’яток як об’єкт місцевого значення.

Вже скільки років ми з громадою столиці відстоюємо повернення місту цієї пам’ятки архітектури. Нас водять по колу. А приміщення тим часом руйнується! Ми вже могли б приступити до відновлення будівлі, в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізацією концепції Пішохідного Подолу”, – наголосив Віталій Кличко.

Після реставрації Гостиний двір планується використовувати за цільовим призначенням як заклад культури, зокрема для розміщення Музею історії міста Києва. 

Гостиний двір може вмістити кілька музейних інституцій, ставши культурним центром Подолу і столиці загалом. Тому, я переконаний, Уряд повинен передати Гостиний двір громаді Києва! Так ми врятуємо пам’ятку і зробимо з неї справжню перлину української столиці. Кияни на це чекають вже давно”, – додав Віталій Кличко.

До речі, очільник міста впевнений, що Мінкульт навмисно затягує час, аби приміщення продовжило руйнуватися.

У мене питання до Міністерства культури: Так багато грошей? Нема куди вкладати? Подивіться, будь ласка на Оперний театр, Консерваторію, цирк й багато інших приміщень культури, які знаходяться на балансі Міністерства культури. Я тільки у нашому місті назвав споруди, а скільки таких в інших містах України, куди також потрібно вкладати гроші”, – зауважив він.

Читайте  також: Гостиний цирк ім. св. Миколая. Як влада руйнує міські об’єкти

Нагадаємо, у Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає, і не виділили грошей. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам. В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...