Кидок у хамській формі. Очільник Мінкульту заблокував передачу Гостинного двору киянам

Автор: Любава Лисичкіна
10:35 30.01

З’явилася інформація про те, що міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва.

Кидок у хамській формі. Очільник Мінкульту заблокував передачу Гостинного двору киянам
Про це написав у Facebook  народний депутат України 8-скликання Ігор Луценко.
 
 “Зусиллями групи активістів та ентузіастів, а також нардепа Ганни Бондар, нам вдалося нейтралізувати блокування передачі Гостиного з боку численних міністерств, котрі невтомно генерували надумані приводи, під якими Двір залишався під контролем рейдерів. Так, там ДО СИХ ПІР, попри рішення суду, сидять охоронці екс-«завгоспа» Януковича, а держава ніяк «не може» їх звідти посунути”, – ідеться в дописі активіста руху за збереження історичної забудови міста Києва.
 
За словами Луценка,  під чуйним контролем рейдерів Гостиний двір невпинно руйнується.  І від цього  руйнування біднішають кияни, а місто оскверняється наявністю величезної по-варварськи розваленої будівлі  посеред історичного центру.
 
“Ми майже здолали Кабмін, але тут у гру включився Ткаченко, і активно почав гальмувати процес. Спочатку він запропонував КМДА підписати меморандум про те, що у переданий киянам Гостиний двір переїдуть музеї з Лаври. (Між іншим переїзду музеїв з Лаври активно добивається Російська православна церква, котра Лавру окупувала, але це окрема тема). КМДА погодилося розмістити там музеї, і Кличко підписав меморандум, за яким громада Києва отримує у власність будівлю”, – зауважує активіст.
 
І додає, що раптово міністр Ткаченко передумав виконувати меморандум, і надіслав до Кабміну  листа про бажання   забрати Гостиний двір  в управління Мінкульту.
 
“По суті, це «кидок», у дуже хамській формі. Пікантна подробиця – рік тому заступниця міністра культури заявляла, що у Мінкульту немає планів забирати собі ГД. Отака «інформаційна політика» в однойменному міністерстві. Не кажучи вже про те, що у Мінкульту не було й немає жодної копійки на відновлення Гостиного двору, і жодного плану, як гроші будуть використані, якщо навіть станеться таке чудо і вони впадуть з неба в руки міністра”, – зауважує Ігор Луценко.
 
На його переконання, це є  цілком свідома диверсія.  
 
Відомо, Київ уже кілька років наполягає на передачі Гостиного двору до комунальної власності. Влада міста очікує передачі будівлі у комунальну власність і неодноразово заявляла про готовність реконструювати Гостинний двір для потреб культури.

 КМДА ніби  погодила проєкт розпорядження уряду про передачу Гостиного двору з державної до комунальної власності. Водночас стало відомо, що забудовник знову зазіхає на Гостиний двір.

В той же час Кабінет міністрів  і Верховна рада з монобільшістю “Слуги Народу” не передбачили у бюджеті жодної копійки на консервацію Гостиного двору, котрий руйнується від вологи і морозів зимою.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...