У Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає і не виділили грошей

13:54 06.10.2020

Кабінети міністрів Володимира Зеленського і Верховна рада з монобільшістю “Слуги Народу” не передбачили у бюджеті жодної копійки на консервацію Гостиного двору, котрий руйнується від вологи і морозів зимою.

У Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає і не виділили грошей Фото: Великий Київ

Про це повідомив народний депутат України 8-скликання Ігор Луценко. На прес-конференції Луценко розповів, хто винуватий у тому, що Гостиний двір стоїть нині розвалений.

За його словами, Гостиний двір – це державне (а не київське) майно, відтак київська влада наразі нічого з ним не може зробити. Свого часу будівлю у 2013 році розвалив завгосп Януковича.

Гостиный двор
Фото: Великий Київ

Також Луценко навів короткі тези ситуації з Гостиним двором, крім не виділення урядом Зеленського коштів на його рятування.

1. Державна виконавча служба ПРОІГНОРУВАЛА і не виконала судове рішення щодо повернення Гостиного у власність і розпорядження держави. Нині Гостиний контролюється бійцями Андрія Кравця, котрі не дозволяють зробити консервацію будівлі НАВІТЬ за кошти спонсорів, які свого часу зібрали.

2. Міністерство культури України, яке мусить в силу закону опікуватися Гостиним двором, НІЧОГО не зробило, щоб врятувати будівлю, не кажучи вже про розробку проекту реставрації.

3. Генеральна прокуратура України при Луценку “загубила” провадження по злочинним діям забудовника, і навіть при Рябошапці намагалася заблокувати повернення Гостиного у власність держави, погрожуючи посадовцям Фонду держмайна кримінальним переслідуванням.

4. Фонд держмайна, зареєстрований власник Гостиного двору, станом на зараз все ще не подав позов про відшкодування ЗБИТКІВ, нанесених руйнівними діями забудовника Гостиному двору.

Загалом, Гостиний двір – історія тотальної нездатності чиновників центральної влади розібратися і вирішити проблеми міста, дати раду тому майну, котре у них в руках”, – підсумував Луценко.

Читайте також: Чи стане Гостиний двір пам’ятником

Нагадаємо, 5 листопада 2019 року суд закрив справу за Гостиного двору, на який хотіли накласти арешт. Влада міста очікує передачі будівлі у комунальну власність і неодноразово заявляла про готовність реконструювати Гостинний двір для потреб культури.

Як повідомлялося раніше, Фонд держмайна судиться з Києвом через Гостиний двір.

Раніше “Великий Київ” показав, як виглядає “Колізей на Подолі” – Гостинний двір – з висоти (ФОТО).

 

Великий Київ у Google News

підписатися