Скільки коштував демонтаж незаконної церкви-МАФу біля Десятинної церкви – Музей історії прозвітував про використання донатів

Автор: Галина Ворона
12:55 27.05

Національний музей історії України прозвітував про використання 870 тис 627 грн донатів, зібраних на демонтаж церкви-МАФу на своїй території.

Скільки коштував демонтаж незаконної церкви-МАФу біля Десятинної церкви – Музей історії прозвітував про використання донатів

Про це повідомляє Мінкульт.

Як зазначається, за попередньою оцінкою, роботи з демонтажу коштували 772 000 грн. Цю суму Музей передав будівельному підрозділу інвестиційної компанії Inzhur. Засновник і виконавчий директор цієї компанії Андрій Журжій одразу запропонував передати ці гроші на допомогу військовим.

Компанія в свою чергу перерахувала 1 млн грн Фонду компетентної допомоги “Повернись живим”, який спрямує донати на школу з підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів “Ятаган”.

Близько 100 000 грн, які залишилися після зборів, використали на те, щоб захистити звільнену територію від можливих зазіхань. Загалом на це витрачено 95 315 грн: за 40 642 грн встановили паркан. Банери з інформацією про артефакти, пов’язані з Десятинною церквою, – 18 900 грн, решту грошей використали на кріплення і монтаж.

Встановлені конструкції будуть потрібні й для того, щоб убезпечити відвідувачів, коли музей зможе почати археологічні дослідження цієї території. Саме цю ділянку досі не вивчали археологи.

Наразі у музею залишилося 3312,07 грн, зібраних під час кампанії, які він планує витратити на рекультивацію території. Підтвердження усіх платежів тут.

Читайте також: Волонтери зголосились безкоштовно демонтувати церкву-МАФ біля Десятинної

Нагадаємо, Музей історії ініціював демонтаж скандального будівництва, тому що Апеляційний суд ще понад пів року тому зобов’язав громаду УПЦ МП знести власним коштом самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як “церква-МАФ”. Та вимогу суду і киян досі ніхто не виконав. Менш як за добу НМІУ зібрав необхідну суму на демонтаж скандальної споруди. З другої спроби капличку врешті демонтували вночі 17 травня.

Як повідомляв “ВК, “храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів та знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви. Це рішення громада УПЦ МП оскаржувала в апеляції. Судовий процес загальмував, бо засідання, де мали розглянути звернення, переносились кілька разів. Але 14 вересня 2023 Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин